Yay Burcu (22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu

Sosyal çevre arkadaşlıklarınızla ilgili konularda kendinizi haklı çıkarma çabası içerisinde olabilirsiniz. Bu durum birazcık da olsa gerginlik yaşamanıza neden olabilir. Hobilerinize ve aşk hayatınıza gereken vakti ayıramıyor oluşunuz ilişkilerinize olumsuz yansıyor.

Yay Burcu Haftalık Burç Yorumu

Hafta başından itibaren gerek maddi ve finansal kazanımlarınızla ilgili oluşan kısıtlanmalara karşı gerekse özel yaşamınızda ters giden şeylere karşı kendinizi artık son raddeye gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Karşılaştığınız maddi yükümlüklerle birlikte hayatınızı güçlü bir şekilde dönüştürme isteği içerisinde olabilir bunun için gereken her ne varsa hepsini denemek isteyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken hırslarınıza yenik düşmemeli bütünsel olarak gidişatı görebilmelisiniz. Aksi takdirde heyecanlı bir çıkış size yarardan çok zarar getirebilir. Eğitimle ilgili işlerinizde ise finansal beklentileriniz uyum sağlayamayabilir bundan dolayı da bazı ertelemeler hayatınızda oluşabilir. Kardeşler ve yakın çevrenize yapacağınız yardımlarla kendi hayatınızdan biraz fedakarlık yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu belki maddi bir yardım belki de manevi bir yardım olabilir. Venüs ve Mars karesi bu hafta sizleri oldukça ilgilendiriyor. İlişkilerde ani soğumalar ya da gerginlikleri doğru yönetmelisiniz. Farkındalıklı olmayı tercih edin.

Yay Burcu Aylık Burç Yorumu

Bu ay telaşlı ve hareketli bir ay içinde olabilirsiniz. Hayatınız gezegenlerin güçlü momentumu tarafından yönlendirilecektir. Bu ay hayatınıza iç endişeler ve yaşamın duygusal yönleri hakim olsa da siz bunları kolayca aşabileceksiniz. Tüm eylemleriniz doğru duygulara dayanmaktadır. İradeniz sayesinde kendi kaderinizi belirleyebilir ve bu konuda başkalarına bağımlı olma zorunluluğunuzdan uzaklaşabilirsiniz. Bu ay gündeminiz kendinize olan saygınız ve özgürlüğünüz olacaktır. Bu konuda partnerinizden anlayış bekleyebilirsiniz.

Sizi ilgilendirecek en önemli konulardan biri 3 Ocak Cuma günü saat 13.20’de Mars, Yay burcuna geçecek, rekabet artacak. Kendinize daha fazla mücadele ederken bulabilirsiniz. İşler yoğunlaşabilir ve kendinizi her alanda gereğinden daha fazla savunmak zorunda hissedebilirsiniz. İlişkilerde sanki partner sizi anlamıyor gibi gelebilir. Bunların hepsi geçici etkiler. Bu yüzden bu ocak ayı içinde gereğinden fazla sorumluluklar üstlenmeyin ve üzerinize gelenleri biraz çevrenizle paylaşın. Bağışıklık sisteminize daha dikkat edin.

10 Ocak Cuma günü saat 21:13’te Yengeç burcunda halkalı Ay tutulması gerçekleşecek Yakın çevreyle görüşmelerinizde önemli bağlantılar kurabilir ve parasal konularda sonuçlanmalar deneyimleyebilirsiniz. Ortaklık veya hukuksal konularınız önemli bir gündem yaratabilir. Aile ortamı uyumsuzluklarını çok fazla büyütmemelisiniz. Bu süreçte alttan almalı ve sabırla yaklaşmalısınız. Aile içindeki barışı ve anlaşmayı düzeltmeye çalışmalısınız. Finansal anlamda savurgan yapı içinde olmamalısınız aksi taktirde bu ay maddi zorluklar yaşayabilirsiniz.

25 Ocak Cuma 01:30’da Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Hedeflerinize ulaşmak için daha fazla disiplin gerekiyor. Ayın 20'sinden sonra para kazanmak için daha fazla enerji harcamalısınız. Sosyal çevreniz ve aile üyeleriniz gelirinizi artırmada etkili olabilir. Eğitimlerine devam eden yaylar için akademik çalışmalarına biraz daha ağırlık vermeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Bu ay seyahat yurt içi ve yurt dışı seyahat planlarınız olabilir ama gereksiz zaman ve para kaybını önlemek için seyahatinizi temel amaçlarla sınırlamak gerektiğini söyleyebiliriz. Mümkün oldukça biraz daha bu konuda planlı olmalısınız. Bunun dışında evinizde arızalanabilecek aletlere karşı daha önlem alıyor olmalısınız.


Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu insanı sevimli, neşeli ve ilgi çekici olmaları ile tanınır. Yay burcu insanının her zaman bir ideali ve başarmak istediği hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için tıpkı bir ok'un fırlaması gibi direkt ve çok hızlı hareket ederler. Arkadaşlık kurma ve cevre edinme konularında başarılıdırlar. Cevrelerindeki insannları doğallıkları sayesinde kendilerine bağlayabilirler. Yay burcundan doğan insanlar pek romantik olmazlar. Ama sevdikleri zaman da gözleri hiç birşey görmez. Tutku ile bağlanırlar. Genelliklede titiz olurlar. Yay burcu insanı çalışmayı çok sevdiğinden dolayı iş hayatında da başarılıdır. Çalışkan olmalarından dolayı iş hayatında yükselmeleride kolay olur. Yay burcu insanının olumsuz özelliği ise patavatsız olmalarıdır. Sivri dilleri ve patavatsız davranışları başlarına iş açabilir.

Yay Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Jüpiter
Element:
Ateş
Nitelik:
Değişken
Uğurlu Sayıları:
5, 7
Gün:
Perşembe
Uğurlu Taşı:
Turkuaz
Renk:
Mor
Tarot kartı:
Denge
Hayvan:
At
Bitki:
Nergis, karahindiba, dut, meşe, huş
Kıymetli Taş:
Lal
Kıymetli Maden:
Teneke


Yay Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi yeni ufuklarda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Dikkatsiz ve atıp tutan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, dogmatik, sorumsuz ve savruk
Mitolojisi;
Bu burcun figürlerini tarihte tam olarak belirlemek zordur. Babilliler onu savaş tanrısı Nergal olarak ifade etmişlerdir. Okçu simgesi yarı insan- yarı beygir biçiminde görülür. Bu figürün yunan mitolojisindeki karşılığı santorlar ve özellikle Kiron‘dur. Kiron, Pelion dağında kılıç kuşanmış, Herkül‘ün okları tarafından kalçasından yaralanarak dayanılmaz acılar yaşamıştır.
İlişkilerinde eğilimleri;
Yay’lar yakın beraberliklerinde özgürlük ve deneyimlere açık olmayı arzu ederler. Onlar için bir beraberlik kısıtlayıcı olmamalı, her iki tarafı da besleyen bir yolculuk gibi olmalıdır. Yay özgürlüğüne fazlasıyla düşkün ve kendi görüşlerinde de sağlam kalmak ister. Onunla bir beraberlikte, siz de maceraya açık olmalı ve iyimser bir tutum sergilemelisiniz. Yay’lar onları entelektüel açıdan besleyen ve sürekli meşgul edebilen kişilerle beraber olmayı arzu edeceklerdir. Eğer fazla ağır ve risk almayı sevmeyen bir karaktere sahipseniz, bu beraberlik çok uzun ömürlü olmayabilir.
Avantajları;
Yay burcu hayatınıza iyimserlik ve yeniliklere açıklık katar. Onunla beraberken olaylara daha farklı bir gözle bakmayı öğrenebilirsiniz. Yay size ilham ve hayatınıza renk katacaktır. Aynı zamanda iyimserliği sayesinde sizi daha neşeli ve pozitif de kılabilir. Onunla beraberlik asla sıkıcı değil hatta fazla hareketli olabilir. Yay burcunun bilgiye açık olması ve genel olarak uyumlu karakteri sayesinde yenliklere açık hale gelebilirsiniz.
Zayıflıkları;
Yay’ı herhangi bir şeyden sorumlu tutmak hiç de kolay değildir ve bu burcun değişken niteliği, eğer haritanızda fazla muhafazakar özellikler de varsa, sizin için son derece yorucu olabilir. Kötü Yaylar söz veren ama yerine getirmeyen, ahlaken zayıf tipler olabilirler. Bu Yay tipini ilk etapta hoş bulsanız da ileride başınıza büyük dertler açabilir. Maymun iştahlı olması, kimi zaman fanatikliğe veren yaklaşımı ve aşırı iyimserliği onu ilişkilerinde zor durumda bırakabilir.Yay erkil, maceraperest ve risk almaktan, hayata açık durmaktan keyif alan bir burçtur. Burcun sembolünde ileri doğru atılan ok, bu burcun geçmişi değil, geleceğe yönelik olduğunu gösterir. Pozitif ve hayatı olduğu gibi kabul eden tutumları ile Yay’lar keyif veren, geniş görüşlü ve eğlendirici partnerlerdir.Yay’lar aşkta da deneyimci ve kendilerini kısıtlamayan beraberlikleri tercih ederler. Hatta bu alanda oldukça dürüst ve dosdoğru hareket ettikleri için, daha muhafazakar kişiler için fazla hareketli ve açık bulunabilirler.Yay ilişkilerinde hareket ve heyecan olduğu kadar yenilik, bilgi ve bilgelik de arar. Bu nedenle entelektüel açıdan onları doyuracak, canlı ve özgür düşünceye önem veren kişilerle çok daha rahat edeceklerdir. Pek çok Yay, giriştikleri konuyu sadece teorik biçimde değil, doğrudan deneyimleyerek öğrenmek ister. Özgür ve açık tutumlarıyla onlar, kasvetli ve kötümser bakış açılarından uzakta kalmak isteyeceklerdir.Yay aynı zamanda değişken bir burçtur ve bu değişkenlikleri onlara ilişkilerinde tutarsızlık getirebilir. Değişkenlik aynı zamanda kolayca sıkılmak anlamına da geldiği için, Yay’ların ilişkilerinde durulmaları ve tek bir partnere bağlı kalmaları için daha fazla zamana ihtiyaçları olabilir.Cinsellikte, kendilerini kısıtlı hissetmedikleri sürece değişik maceralara açık bir tutum izlerler. Partnerleri onları yeteri kadar özgür bıraktığı ve düşünsel yönden de doyurdukları sürece bir problem yoktur. Karşılıklı dürüstlük Yay’lar için çok önemli bir konudur.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Ateş elementinin bu hareketli kadını fiziksel çekiciliğinin yanı sıra entelektüel gücü ve çok boyutlu yaklaşımı ile son derece etkileyicidir. Ancak onun size sürekli bağlı kalmasını istiyorsanız, çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekir. Zira Yay kadını çoğu zaman kendi bildiği yolda gitmek isteyen özgürlüğüne de bir o kadar düşkün bir bayandır. Onu fiziksel açıdan cezbetmiş olsanız da, o sizden görüşlerine de önem vermenizi isteyecek ve sık sık sizi test etmeye bakacaktır.Yay kadını düşünen ve görüşlerini hararetli biçimde savunan, bir çeşit amazonvari bir kadın olabilir. İyi huylu ve iyimser görünümüne karşın, kendi görüşlerine karşı gelindiğinde siz de hazırlıklı olmalısınız. Tartışmaya her zaman açıktır ve güçlü düşünceleriyle sizi kolayca ikna edecektir. Eğer kendini kısıtlanmış hissederse, onu bir daha göremeyebilirsiniz. Cesur ve kendi ayaklarında durmak istemesi onun boyun eğmeyeceğini gösterir.Yay kadını bir Yengeç ya da Boğa gibi ideal bir anne olamayabilir ancak son derece teşvik edici, toleranslı ve geniş görüşlüdür. Çocuğunun gelişimini yakından takip edecek ve çok fazla müdahale etmeden yardımcı olmaya çalışacaktır. Ancak haritasında su elementi çok zayıf olan Yay kadınları daha baskın ve iddiacı özelliklerinden dolayı ilişkilerinde problemler yaşayabilirler. Fazla deneyimci olmaları yüzünden onları anlayan ve gerektiğinde özgür bırakabilecek partnerlere ihtiyaç duyarlar.Eğer Venüs Akrep ya da Oğlak burcundaysa, bu durum aşk hayatına daha kararlı ve tutkulu bir eğilim getirebilir. Bu Yay kadını daha kararlı ve duygusal açıdan dengeli olabilir. Ancak Venüs Kova ya da Yay burcunda ise, bu Yay kadının bağlanması fazlasıyla güç olabilir. Bu konum evliliği geciktirebilir ya da önemsememelerine yol açabilir. Bu Yay kadını için evlenmek adeta bir hapis gibi olabilir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Yay erkeği zor ve geç durulur. Son derece maceraperest ve aşkta da deneyimcidir. İyimserliği, açık görüşleri ve samimiliği ile son derece çekici olabilir. Aşkta fiziksel açıdan kolayca cezbedilebilir ve anına göre yaşama eğilimi yüzünden ilişkilerinde kararlı kalması için daha fazla zamana ihtiyacı vardır.Yay erkeği duygusal açıdan iyi huylu, uyumlu ve geniş düşünmeyi bilen birisidir. Neşeli ve şakacı olması sayesinde topluluk içinde popüler olabilir. Ancak duygusal açıdan bağlanmaya gelince bazı problemler kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Ona göre bir beraberlik aynı zamanda bir macera da olmalıdır. Kurallarla arasının çok iyi olmadığını söylemeliyiz. Ancak kendi yarattığı düşüncelere sıkı sıkıya bağlıdır. Kimi zaman onu anlamak zor olabilir, özellikle karşıt görüşlerle sizi tartışmalarda oldukça zor durumda bırakabilir. Ancak yine son kertede anlaşma yanlısı ve gönül alıcıdır.Eğer Yay erkeğinin Mars’ı da ateş elementinden, Koç, Aslan ya da Yay’daysa, bu erkeğin durulması oldukça zor olacaktır. Enerji doludur ve ilişkilerinde daldan dala atlayabilir. Eğer Ay toprak ya da su elementinde bir burçta, özellikle Yengeç ya da Boğa burcunda ise, bu Yay erkeği daha evcimen, zevk sahibi ve sağduyu sahibi olabilir.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar