Yay Burcu (22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu

İlişkilerinizde iletişim eksikliğinden kaynaklanan bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni isteklerinizi hayata geçirmek için biraz sabırlı olmalısınız. Hayal kırıklığı yaşanılan konularda artık doğru kararlar vermeniz gerekmektedir. Unutmayın bir dal aynı yerden iki kere kırılmaz.

Yay Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Yaylar, yeni bir haftanın ilk gününde kendinizi hem duygusal hem de fiziksel yönde güçlü hissedebilir ve istediklerinizi hayata geçirmek konusunda heyecanlı davranabilirsiniz. Bu hafta yaşadığınız yeri güzelleştirmek ve ufak tefek dokunuşlar yaparak değiştirmek isteği içinde hareket edebilirsiniz. Çalışma ortamında kendinizi daha fazla önde gösterme arzunuz çevrenizdeki kişilerce yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. Özel yaşamda ise bekar Yayların karşılarına çıkacak fırsatları iyi değerlendirmeleri ve negatif düşüncelerden uzak durmaları gerekmektedir. Çocukları olan Yayların ise bazı konularda fedakârlık yapmaları ve onların geleceği için hazırlık yapmaları gerekebilir. Duygusal olarak bazı gel-gitler arasında kalabileceğiniz bu haftada belli bir karar almaktan çekinmeniz sizin için iyi olabilir. Hafta sonu itibariyle kendinizi yalnız hissedebilir ve sevdiğiniz arkadaş gruplarını arayarak beraber olmak isteyebilirsiniz.

Yay Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, ekim ayı beklediğiniz mutluluğu saklayan günleri taşıyarak sizi karşılıyor. Hayatınızla ilgili yepyeni döneme giriyor, aşk ve sosyal yaşamınızda kalıcı mutluluklara yelken açabilirsiniz. Yeni tanışmalar ve sosyalleşme konuları gündemde olurken aynı zamanda önemli bir sözleşme ve iş bağlantısı gündeminizde olabilir. Terazi burcundaki gezegen konumları, sizi her konuda çevrimiçi yapıyor diyebiliriz. Dolayısıyla bu hareketlilik ve enerji kendinizi kontrol etmeniz gerektiğini de göstermektedir. Yakın çevrenizdeki bazı insanlar aracılığıyla sürprizler yaşayabilirsiniz. Jüpiter’in son güzelliklerini hissedeceğiniz bir ay içindesiniz.

Ödüllerinizi bu ay alıyorsunuz. Kariyerinizde ortaya çıkaracağınız olumlu etkilerle parlayabilir ve önemli yer değişikleri karşınıza çıkabilir. Bazı işleriniz beklemediğiniz yönde değişebilir ve kolaylaştırabilir. İş hayatınızda, üstlerinizle ilgili şok edici ve radikal değişimler yaşayabilirsiniz. Her şey yolunda giderken aksamalar ve gecikmeler olsa da, bunları ay bitmeden yoluna koyabilirsiniz. Bu ay özellikle 14 Ekim sonrası yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Ama biraz macera dolu başlayan bu ilişkinin geleceğe yönelik bir durumu var mı bunu da gözlemlemelisiniz. Bir akrabanızla bir konuda karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden bu noktada daha uzlaşmacı davranmanız sizin hayrınıza olacaktır.

İnsanları ve olayları görmezden gelmek asla doğru bir karar olmayacaktır. Parasal konularda emin olmadığınız evraklara ve anlaşmalara çok fazla imzalar atmamalısınız. Hiç kimsenin bu ay sizi kışkırtmasını veya söylemleri ile sizi yanlış yönlendirmesine izin vermemelisiniz. Kendinizi ispatlamak isterken bedelini sizin ödeyeceğiniz yanlış kararlar içine girmemelisiniz. Bu ay unutmayın ki hayatınızda yepyeni güzellikler başlıyor ve sizler buna teslim oluyorsunuz. Tüm kalbinizle inancınızı genişletin ve buna izin verin. Sizler yay burcu olmanın en önemli görevi olan “kendine inanma” felsefesini bu ay ortaya koymalısınız. Işığınızla ve sevginizle, hayatınıza mutluluğu aşılayabileceğiniz güzel bir ay dileriz. 


Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu insanı sevimli, neşeli ve ilgi çekici olmaları ile tanınır. Yay burcu insanının her zaman bir ideali ve başarmak istediği hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için tıpkı bir ok'un fırlaması gibi direkt ve çok hızlı hareket ederler. Arkadaşlık kurma ve cevre edinme konularında başarılıdırlar. Cevrelerindeki insannları doğallıkları sayesinde kendilerine bağlayabilirler. Yay burcundan doğan insanlar pek romantik olmazlar. Ama sevdikleri zaman da gözleri hiç birşey görmez. Tutku ile bağlanırlar. Genelliklede titiz olurlar. Yay burcu insanı çalışmayı çok sevdiğinden dolayı iş hayatında da başarılıdır. Çalışkan olmalarından dolayı iş hayatında yükselmeleride kolay olur. Yay burcu insanının olumsuz özelliği ise patavatsız olmalarıdır. Sivri dilleri ve patavatsız davranışları başlarına iş açabilir.

Yay Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Jüpiter
Element:
Ateş
Nitelik:
Değişken
Uğurlu Sayıları:
5, 7
Gün:
Perşembe
Uğurlu Taşı:
Turkuaz
Renk:
Mor
Tarot kartı:
Denge
Hayvan:
At
Bitki:
Nergis, karahindiba, dut, meşe, huş
Kıymetli Taş:
Lal
Kıymetli Maden:
Teneke


Yay Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi yeni ufuklarda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Dikkatsiz ve atıp tutan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, dogmatik, sorumsuz ve savruk
Mitolojisi;
Bu burcun figürlerini tarihte tam olarak belirlemek zordur. Babilliler onu savaş tanrısı Nergal olarak ifade etmişlerdir. Okçu simgesi yarı insan- yarı beygir biçiminde görülür. Bu figürün yunan mitolojisindeki karşılığı santorlar ve özellikle Kiron‘dur. Kiron, Pelion dağında kılıç kuşanmış, Herkül‘ün okları tarafından kalçasından yaralanarak dayanılmaz acılar yaşamıştır.
İlişkilerinde eğilimleri;
Yay’lar yakın beraberliklerinde özgürlük ve deneyimlere açık olmayı arzu ederler. Onlar için bir beraberlik kısıtlayıcı olmamalı, her iki tarafı da besleyen bir yolculuk gibi olmalıdır. Yay özgürlüğüne fazlasıyla düşkün ve kendi görüşlerinde de sağlam kalmak ister. Onunla bir beraberlikte, siz de maceraya açık olmalı ve iyimser bir tutum sergilemelisiniz. Yay’lar onları entelektüel açıdan besleyen ve sürekli meşgul edebilen kişilerle beraber olmayı arzu edeceklerdir. Eğer fazla ağır ve risk almayı sevmeyen bir karaktere sahipseniz, bu beraberlik çok uzun ömürlü olmayabilir.
Avantajları;
Yay burcu hayatınıza iyimserlik ve yeniliklere açıklık katar. Onunla beraberken olaylara daha farklı bir gözle bakmayı öğrenebilirsiniz. Yay size ilham ve hayatınıza renk katacaktır. Aynı zamanda iyimserliği sayesinde sizi daha neşeli ve pozitif de kılabilir. Onunla beraberlik asla sıkıcı değil hatta fazla hareketli olabilir. Yay burcunun bilgiye açık olması ve genel olarak uyumlu karakteri sayesinde yenliklere açık hale gelebilirsiniz.
Zayıflıkları;
Yay’ı herhangi bir şeyden sorumlu tutmak hiç de kolay değildir ve bu burcun değişken niteliği, eğer haritanızda fazla muhafazakar özellikler de varsa, sizin için son derece yorucu olabilir. Kötü Yaylar söz veren ama yerine getirmeyen, ahlaken zayıf tipler olabilirler. Bu Yay tipini ilk etapta hoş bulsanız da ileride başınıza büyük dertler açabilir. Maymun iştahlı olması, kimi zaman fanatikliğe veren yaklaşımı ve aşırı iyimserliği onu ilişkilerinde zor durumda bırakabilir.Yay erkil, maceraperest ve risk almaktan, hayata açık durmaktan keyif alan bir burçtur. Burcun sembolünde ileri doğru atılan ok, bu burcun geçmişi değil, geleceğe yönelik olduğunu gösterir. Pozitif ve hayatı olduğu gibi kabul eden tutumları ile Yay’lar keyif veren, geniş görüşlü ve eğlendirici partnerlerdir.Yay’lar aşkta da deneyimci ve kendilerini kısıtlamayan beraberlikleri tercih ederler. Hatta bu alanda oldukça dürüst ve dosdoğru hareket ettikleri için, daha muhafazakar kişiler için fazla hareketli ve açık bulunabilirler.Yay ilişkilerinde hareket ve heyecan olduğu kadar yenilik, bilgi ve bilgelik de arar. Bu nedenle entelektüel açıdan onları doyuracak, canlı ve özgür düşünceye önem veren kişilerle çok daha rahat edeceklerdir. Pek çok Yay, giriştikleri konuyu sadece teorik biçimde değil, doğrudan deneyimleyerek öğrenmek ister. Özgür ve açık tutumlarıyla onlar, kasvetli ve kötümser bakış açılarından uzakta kalmak isteyeceklerdir.Yay aynı zamanda değişken bir burçtur ve bu değişkenlikleri onlara ilişkilerinde tutarsızlık getirebilir. Değişkenlik aynı zamanda kolayca sıkılmak anlamına da geldiği için, Yay’ların ilişkilerinde durulmaları ve tek bir partnere bağlı kalmaları için daha fazla zamana ihtiyaçları olabilir.Cinsellikte, kendilerini kısıtlı hissetmedikleri sürece değişik maceralara açık bir tutum izlerler. Partnerleri onları yeteri kadar özgür bıraktığı ve düşünsel yönden de doyurdukları sürece bir problem yoktur. Karşılıklı dürüstlük Yay’lar için çok önemli bir konudur.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Ateş elementinin bu hareketli kadını fiziksel çekiciliğinin yanı sıra entelektüel gücü ve çok boyutlu yaklaşımı ile son derece etkileyicidir. Ancak onun size sürekli bağlı kalmasını istiyorsanız, çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekir. Zira Yay kadını çoğu zaman kendi bildiği yolda gitmek isteyen özgürlüğüne de bir o kadar düşkün bir bayandır. Onu fiziksel açıdan cezbetmiş olsanız da, o sizden görüşlerine de önem vermenizi isteyecek ve sık sık sizi test etmeye bakacaktır.Yay kadını düşünen ve görüşlerini hararetli biçimde savunan, bir çeşit amazonvari bir kadın olabilir. İyi huylu ve iyimser görünümüne karşın, kendi görüşlerine karşı gelindiğinde siz de hazırlıklı olmalısınız. Tartışmaya her zaman açıktır ve güçlü düşünceleriyle sizi kolayca ikna edecektir. Eğer kendini kısıtlanmış hissederse, onu bir daha göremeyebilirsiniz. Cesur ve kendi ayaklarında durmak istemesi onun boyun eğmeyeceğini gösterir.Yay kadını bir Yengeç ya da Boğa gibi ideal bir anne olamayabilir ancak son derece teşvik edici, toleranslı ve geniş görüşlüdür. Çocuğunun gelişimini yakından takip edecek ve çok fazla müdahale etmeden yardımcı olmaya çalışacaktır. Ancak haritasında su elementi çok zayıf olan Yay kadınları daha baskın ve iddiacı özelliklerinden dolayı ilişkilerinde problemler yaşayabilirler. Fazla deneyimci olmaları yüzünden onları anlayan ve gerektiğinde özgür bırakabilecek partnerlere ihtiyaç duyarlar.Eğer Venüs Akrep ya da Oğlak burcundaysa, bu durum aşk hayatına daha kararlı ve tutkulu bir eğilim getirebilir. Bu Yay kadını daha kararlı ve duygusal açıdan dengeli olabilir. Ancak Venüs Kova ya da Yay burcunda ise, bu Yay kadının bağlanması fazlasıyla güç olabilir. Bu konum evliliği geciktirebilir ya da önemsememelerine yol açabilir. Bu Yay kadını için evlenmek adeta bir hapis gibi olabilir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Yay erkeği zor ve geç durulur. Son derece maceraperest ve aşkta da deneyimcidir. İyimserliği, açık görüşleri ve samimiliği ile son derece çekici olabilir. Aşkta fiziksel açıdan kolayca cezbedilebilir ve anına göre yaşama eğilimi yüzünden ilişkilerinde kararlı kalması için daha fazla zamana ihtiyacı vardır.Yay erkeği duygusal açıdan iyi huylu, uyumlu ve geniş düşünmeyi bilen birisidir. Neşeli ve şakacı olması sayesinde topluluk içinde popüler olabilir. Ancak duygusal açıdan bağlanmaya gelince bazı problemler kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Ona göre bir beraberlik aynı zamanda bir macera da olmalıdır. Kurallarla arasının çok iyi olmadığını söylemeliyiz. Ancak kendi yarattığı düşüncelere sıkı sıkıya bağlıdır. Kimi zaman onu anlamak zor olabilir, özellikle karşıt görüşlerle sizi tartışmalarda oldukça zor durumda bırakabilir. Ancak yine son kertede anlaşma yanlısı ve gönül alıcıdır.Eğer Yay erkeğinin Mars’ı da ateş elementinden, Koç, Aslan ya da Yay’daysa, bu erkeğin durulması oldukça zor olacaktır. Enerji doludur ve ilişkilerinde daldan dala atlayabilir. Eğer Ay toprak ya da su elementinde bir burçta, özellikle Yengeç ya da Boğa burcunda ise, bu Yay erkeği daha evcimen, zevk sahibi ve sağduyu sahibi olabilir.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar