Terazi Burcu (23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu

Önünüze gelen yeni bir sözleşme ya da yeni bir iş projesi ile alakalı temkinli davranmanız da yarar var. Çünkü çevrenizdekilerin yanlış yönlendirmelerine maruz kalabilirsiniz.

 

Terazi Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Teraziler, yeni bir haftanın başlangıcında kendinizi sorumluluklar konusunda fazlasıyla yoğun hissedebilir ve arada bir dinlenme hakkınızın olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Bugünlerde yaşadığınız yoğunluklar kendinize vakit ayıramamanıza ve dolayısıyla yaptığınız işten keyif alamamanıza yol açıyor olabilir. Bu hafta özellikle aile ortamında maddi konuların ön plana çıkacağı ve tasarrufa gitmenin faydalı olacağı görüşünde birleşebilir ve bu konu ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Özel yaşamda ise yine maddi konularla ilgili birtakım gerginliklerin yaşanabileceği konusunda etkiler mevcut. Partnerinize karşı öfke dolu çıkışlar yapabilir ve onu söylediklerinizle şaşırtabilirsiniz. Öncelikle bu duygusal durumunuzu dengelemeniz gerektiği konusunda sizlere fikir verebiliriz. Yaşadığınız sorunların ana nedenlerini öncelikle tespit etmek ve bu sebepleri gidermek gerektiğini unutmayın. Hafta sonu izle uzaktan gelecek bir misafir sizleri heyecanlandırabilir.

Terazi Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, denge ve uyumu hayatınıza ve hayatınızdaki insanlara taşıyacağınız bir Ekim ayındasınız. Gökyüzünde burcunuzda konumlanmış gezegenlerin etkisiyle ait olduğunuz topluma hitap edebileceğiniz zamanlar içindesiniz. Ruhunuzu inşa eden denge, yardımcı olma güdünüzle bir araya gelince bunun ödüllerini de toplayabilirsiniz. Ayın ilk günlerinde sabrınızın tükendiğini düşündüğünüz gelişmeler olabilir, ani çıkışlar yapabilirsiniz. Bu süreçte gerektiği gibi, adalet duygunuzdan ve sakinliğinizden de vazgeçmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, kurduğunuz ya da artık tamamlanma aşamasına gelen işlerin bozulması mümkün olabilir.

Haklıyken haksız duruma düşmemelisiniz. Çok istediğiniz bir göreve geri dönmek ya da istediğiniz bir işinizin olması bu ay söz konusu konular içinde yer alıyor. Ortaklıklarınız ve ilişkilerinizin akıbeti için bu noktada dikkatli olmalı, itirazlarınızı makul şekilde yapmalısınız. Tartışmalardan uzak durmalısınız. Ayın ikinci yarısında iş hayatınızda bazı yer değişiklikleri söz konusu olabilir. Alım satım işlerinizle ilgili beklediğiniz iyi gelişmeler bu ay mümkün olabilir. İlişkisi olan Teraziler yaşadıkları karşısında kıskançlık ve şüphe duygusuna kapılacağından bazı dengelerin değiştiğini görebilir. Bir kadın hayatınızda büyük bir problem haline gelmemelidir.

Eğer bu yazıyı okuyan bir kadınsa özellikle bir kadın figürü ile rekabet noktasında bir savaş yaratmamalıdır. Şayet bu satırları okuyan bir erkek ise İkili ilişkilerinizle ilgili geleceğe yönelik önemli kararlar alınabilir. Bu ay yapmanız gereken en önemli eylem, sürüncemede kalan konularla ilgili artık bir karara varmalı ve adım atıyor olmanızdır. Sadece alınan kararların sorumluluğunu almanız gerekebilir. Ayın son günlerinde işlerin iyiye gittiğini görebilir, maddi kazanımlarınızı yükseltebilirsiniz. Ancak Mars’ın tüm ay boyunca sizin burcunuzda olduğunu unutmadan ilerlemeli ve sakin kalmalısınız. Taşınma ve yer değişikliği gibi konularda daha özenli ve kararlı hareket etmeniz ilerleyen süreçte pişmanlık duymamanıza yardımcı olacaktır. Beklenen ve emek verilen dengeyi kurabileceğiniz güzel bir ay dileriz.

 


Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu insanı zevke, lükse ve rahata düşkün olmaları ile tanınırlar. Terazi burcu insanı güzelliğe ve aşka da oldukça önem vermektedir. Terazi burcu insanının estetik zevkleride gelişmiştir. Ama bu zevkleri bazen toplum tarafından anlaşılmayabilir. Bu burcun insanını anlamakta pek kolay değildir. Terazi burcu insanı hayatı dengede tutmayı sevsede bu konuda pek başarılı olamaz. Bu yüzdende dengelerini kaybederler. Terazi burcu insanı için hayat mutluluk, sükunet ve memnuniyetten oluşmaktadır. İş konularında ve ticarette zeki olabilirler. Terazi burcu insanı iş konusunda aldığı kararlara dikkat ederse söhret ve zenginliğe ulaşmak onlar için oldukça kolay olacaktır.

Terazi Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Venüs
Element:
Hava
Nitelik:
Öncü
Uğurlu Sayıları:
6, 9
Gün:
Çarşamba
Uğurlu Taşı:
Opal, Zümrüt
Renk:
Mavi, Lila
Tarot kartı:
Aşıklar
Hayvan:
Yılan, kertenkele
Bitki:
Badem, selvi ve dişbudak ,gül
Kıymetli Taş:
Koyu zafir, zebercet
Kıymetli Maden:
Bakır


Terazi Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi dengelediklerimde arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Rafine ve kibar, uzlaşı yanlısı, iyi bir diplomat, düzenden hoşlanan, ilişkilerinde adil ve objektif, aklıyla hareket eden
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Kararsız, aşırı hassas ve dengesiz, zayıf irade ve tembellik, başkalarını manipüle etmeye hazır, aşırı zevk düşkünü
Mitolojisi;
Terazinin kefeleri gece ile gündüzün eşit olduğu sonbaharın başlangıcına işaret eder. Eski yunanlılar Terazi takımyıldızını şimdiki şekliyle değil, Akrep burcunun kıskaçları olarak tanımlamışlardı. Arap astronomlar bu burcu El Züben, kıskançlar olarak tanımlamışlar ancak daha sonra Roma etkisi altında dengenin kefeleri anlamına gelen Al Kiffeten demişlerdir.
İlişkilerinde eğilimleri;
Terazi’ler aşka aşık olabilirler. Aşkı sadece bedensel yönde değil, akıl yoluyla da yaşamak isterler. Uyum ve barışçıl bir atmosfer yaratma konusunda yeteneklidirler. İlişkilerinden olumlu bir sonuç çıkarabileceklerine inanırlar. Ayrıca adalet duyguları fazlasıyla gelişmiştir. Haksızlıklara dayanamazlar ve bu yolda hemen tepki verebilirler. Bu burçtan pek çok sosyal alanda eylemci çıkar. Aynı zamanda sanat ve güzellik duygusu hayatlarında önemli bir yer tutar. Bu noktada son derece titiz olabilirler. Yaptıkları şeye rafine bir düzen ve uyum getirebilirler.
Avantajları;
Terazi burcu kendisinden çok önce karşısındakinin tepkilerine odaklanmaya yöneliktir. Bu durum kimi zaman onları aşırı hassas da kılabilir. Ancak karşısındakinin görüşlerini göz önüne alabilen yaklaşımları sayesinde, işbirliğine her zaman açık durabilirler. Estetik duygularının gelişmiş olması ve sosyal alanda etkin olmaları onları sevilen, saygı duyulan, uzlaşıcı kişiler kılar.
Zayıflıkları;
Kararsız kalmak ve sürekli bir denge bulamamak en kötü özellikleri olabilir. Fazla objektiflik kimi zaman soğukluğa ve hesapçı görünmeye neden olabilir. Terazi çoğu zaman kendisini ortaya koymaktan çekinebilir ve bu durum ilişkilerde daha sonra birikerek problemlere yol açabilir.Venüs yönetimindeki Terazi zarifliğe ve şıklığa işaret eder. Yaptıkları her şeye uyum ve hoşluk katmak gibi bir yetenekleri vardır. Terazi aynı zamanda çekici zevklerin, tensel arzular uyandıran enerjinin burcudur. Ancak Terazi bunu yine kendine özgü bir stil içinde ve kaba olmadan yapmayı becerebilir. Cazibesi ile ilişkilerde son derece etkileyici olabilir. Terazi hava elementinden bir burç olduğu için, yine de derin duygulara kapılmayı tercih etmez. İlişkilerinde dengeye ve mutlaka kendi özgürlüğüne açık bir kapı bırakmaya ihtiyacı vardır.Bu burç güdüsel olarak ilişkilere ihtiyaç duyar, yalnızlık ona göre değildir. Özellikle yükselen Terazi’ler tek başlarına bir iş yapmak istemeyeceklerdir. Bununla birlikte, erkil ve öncü bir burç olması yüzünden, ilişkilerinde kontrol ediliyormuş gibi gözükse de, bir yandan direksiyonu elinden bırakmayacaktır.Bu burcun güçlü bir adalet duygusu vardır. Kontrol ve kuralları anlatan Satürn gezegeni yine bu burçta yüceldiği için, Terazi bir bakıma kadife eldiven içinde demir bir bilek gibidir. Görünümü itibariyle yumuşak huylu ve başkalarının düşüncelerine duyarlı, ama diğer yandan daha yakın bir temasta, harekete geçen, kendini savunmak isteyen bir tavrı olabilir.Terazi’nin yaratıcılığı da büyük ölçüde ilişkilerindeki başarısına bağlıdır. Başkalarının onun peşinde koşması onun hoşuna gidecektir. Eğer yeteri kadar sempati ve ilgi uyandıramıyorsa, ister istemez, başka bir partnere yönelmek ve ona karşı olan bu ilgiyi canlandırmak isteyebilir. Aşkta ve cinsellikte son derece romantik ve zevk sahibidir. Hayal gücünün genişliği, zevklerine düşkünlüğü onu keyifli bir partner kılar.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Terazi kadını uyumlu, yumuşak başlı görünümü arkasında aslında son derece hırslı da olabilir. Terazi kadını ilişkilere önem vermekle birlikte, kendi bağımsızlığını korumaya da çalışacaktır. Çok fazla yakın ve iç içe durmak pek ona göre değildir. Hava elementinden bir burç olarak, partnerinin ya da eşinin düşüncelerini paylaşmak isteyecek ve beraberliğinin entelektüel yönünü de önemseyecektir. Ancak çoğu zaman Terazi, özellikle yükselen burçta olduğu zaman, beraberliklerinde onu kumanda edecek, yönlendirecek bir partnere eğilim gösterebilir. Bu doğal olarak Terazi’nin kararsızlığının bir parçasıdır.Terazi kadını ilişkilerinde barışçıl ve rafine bir atmosfer yaratmak konusunda son derece başarılıdır. Hatta kendisinden çok karşısındakini düşünen eğilimi nedeniyle, fazla boyun eğen birisi olarak da görülebilir. Ancak Terazi öncü bir burç olduğu için, eninde sonunda kendi bağımsızlığını kullanmak isteyecektir.Terazi kadını aşkta tensel olduğu kadar düşünsel çekime de önem verir. Kaba, düzensiz ve bencil eğilimlerden uzak durmaya özellikle önem verir. Konfora ve güzelliklere düşkün Terazi, bu özellikleri eşinde de görmek ister. Bu burç evlilikle yakından ilişkili olduğu için, genç yaşta daha tutkulu bir aşk evliliği de yapabilir, bu özellikle yükselen Terazi için daha dikkat çekici olabilir. İlişkilerinde tarafsız, yumuşatıcı ve dengeleyicidirler. Bununla birlikte Terazi fikirleri ile de öne çıkan bir burçtur ve ilişkilerinde zihinsel canlılığa büyük önem verirler. Aşkın sadece fiziksel alanında kalmayacaklar, düşüncelerini paylaşan partnerler arayacaklardır. Bu arada Terazi kadınının kendi görünümüne verdiği önemi de göz ardı edemeyiz.Venüs’ü Aslan, Terazi ya da Yay burcunda olan Terazi kadınları ilişkilerinde çok daha dışa dönük ve hırslı olabilirler. Bu konumlardaki Venüs aşkta daha maceracı ve kendini ifade etmeyi önemseyen enerjiler ortaya koyarlar. Eğer Terazi kadınının Venüs’ü Başak’ta ya da Akrep’teyse ilişkilerde daha fazla istikrar ve güven arayışı dikkat çekebilir. Özellikle Akrep burcundaki Venüs ilişkilerinde yoğunluk ve mücadele de aradığını gösterecektir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Terazi erkeği aşkta fazlasıyla flörtçü ve eğlenceli birisidir. Bu erkek kadının nabzını çok kolay anlayabilir. Şakacı yönü, gülmeyi ve eğlenmeyi bilen özellikleri ile çekici bir görünüm ortaya koyar.Ancak Terazi erkeğinden hemen uzun süreli bir sadakat beklemek mümkün olmayabilir. Sosyal çevresinin geniş olması ya da dışa dönük hayatı olan bu erkeğin ancak güçlü bir aşk sayesinde bağlanması söz konusudur.Zevk sahibi ve dikkat çekmeyi bilen bir erkektir. İnce zevkleri, çekiciliği ve kibarlığı ile dikkat çekebilir. Bununla birlikte çok sayıda gönül çalmayı da bilir. Kimi zaman Terazi erkeği Don Juan gibi de değerlendirilebilse de bu her çiçeğe konan arı, astrolojik haritadaki diğer göstergelerle teyit edilmelidir. Gerçek bir romantiktir ve agresiflik yanlısı değildir. Kolay kapılan bir tarzı olmakla birlikte ilişkinin zihinsel boyutunu ihmal etmez.Terazi Venüs yönetiminde bir burç olduğu için bu erkeğin kibar, nükteden ve uyum yanlısı olduğunu söylemeliyiz. Hatta kimi zaman kararsızlıkları yüzünden partnerinin fazlasıyla etkisi altında kalması da söz konusu olabilir. Haritasında Mars gezegeni su elementinden, Yengeç ya da Balık’ta olan Terazi erkekleri daha huzursuz, kararsız ve zayıf bir profil çizebilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar