Koç Burcu (21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcu Günlük Burç Yorumu

Aile ilişkilerinizde beklenmedik sorumluluklar size kendinizi bugün yorgun hissettirebilir. Bu duruma karşı başlatıcı enerjiniz ve sonuç odaklı tavrınızı kullanırsanız başarabilirsiniz. Aşk veya sevgi ilişkilerinizde kendinizi yalnızlaşmış hissetmeyin. Bazı seçimleri siz yaptınız.

Koç Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Koçlar, yeni haftaya koç dolunayının hızıyla giriş yapıyorsunuz. Bilmediğiniz bazı şeyler öğrenebilir ya da birden eski bir arkadaşınızla karşılaşabilir onunla ilgili konularda kafa yoracak işlere girişebilirsiniz. Ne yaşanacaksa hayatınıza muhtemelen hızlı bir giriş yapmaya aday olaylar olabilir. Yeni bir ilişki başlatabilirsiniz. Yeni bir proje hayatınıza dahil olabilir. Bu hafta oldukça başarılı ve yoğun olduğunuzu söyleyebiliriz. Kariyerinizde yeni başlatacağınız işlerde tanışacağınız kişilerle olan diyaloglarınızda biraz daha tahammüllü olmalısınız. Bu hafta verdiğiniz önemli kararlar, yıl sonunda profesyonel ve iş durumlarınızın gelişimini belirleyecektir. Aynı zamanda para durumunuzu toplama ve bazı finansal taahhütler geliştirme ile ilgili davalarınız için oldukça hayırlı bir zaman olacaktır.

Koç Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, çok çalıştığınız ve biraz da yorulduğunuz ama keyifli işlerin peşine düştüğünüz bir eylülü sonlandırdınız. Tam istediğiniz sonuçları alamamış gibi hissetseniz de yeni yeni meyvelerini almaya başlayacağınız ekime hazır olmalısınız. Plüton’un oğlak burcunda ilerlemesi ve Mars’ın Terazi burcuna geçmesiyle kariyer hayatınızda önemli bir dönem başlatıyorsunuz. Sadece bu dönem eksiye nazaran daha detaylı düşünmeli ve karar verirken ince eleyip sık dokumalısınız. Yeni başlangıçlar ve adımlar, devamlılığı olmaması halinde canınızı hemen sıkmamalı. Bunun bir süreç olduğunu sizlere tekrar hatırlatmak isterim. Özellikle ortaklı işlerinizde iplerinizi elinizde tutmalı ve işlerinizi başkalarına bırakmadan yapmaya özen göstermelisiniz. Bu ay ilgimizi çeken bir diğer unsur eski ya da beklenmedik yeni romantik ilişkinizle ilgili bir sürprizler yaşamanızın olası olmasıdır.
Mali sıkıntılarınızı veya problemlerinizi çözmeniz için ise iyi bir zaman olacaktır. 

Bu ay boyunca durumunuzu iyileştirecek teklifler veya yeni sözleşmeler yapabilirsiniz. Bu tür olaylar size geleceğiniz konusunda iyimserlik ve güven verecektir. Tabii ki, her zaman olduğu gibi, faaliyetleriniz ve istikrarınız çok önemlidir. Maymun iştahlı tavırlardan uzak durmalısınız.
Sadece bu ay birileri sizden maddi yardım, kefil olma veya diğer parasal konular istediğinde dikkatli olmalısınız. Seçimlerinizi ve çevrenizdeki insanları gerçekçi bir şekilde değerlendirme zamanı geldi. Eski arkadaşlıklarınız ya da eski kalitesiz ilişkiler gündeme gelebilir. Küslükler ya da eski aile içi sorunlarla tekrar uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bazı negatif konuşmalar sizi yorabilir. Manipülasyona açık olacak bu konuşmaları asla ciddiyete almamalısınız ve kendi işinize bırakmalısınız. Eskilerin dediği gibi bu ayki felsefenizin “it ürür, kervan yürür” şeklinde olmasıdır. Bu ay hiçbir aya benzemeyen muhteşem değişimler ve kadersel başarılar içerisine ilerliyorsunuz. 13 Ekim’de sizin burcunuzda yaşanacak olan koç dolunayı ile yepyeni başlangıçlara ilerliyorsunuz. Bu yüzden ufak tefek konularla uğraşmayın. Hayatınıza dahil olabilecek romantik bir ilişkinin tadını çıkartın. Harika bir ekim ayı dileriz.


Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Lider Özelliklerine sahip bir burçtur. Koç Burcu grubunda doğmuş insanlar genellikle zeki, macera seven, tutkulu ve idealist insanlardır. Koç Burcundan olan insanlar cevresindeki insanlar ile iyi anlaşabilirse iyi bir arkadaş sevgili yada dost olabilirler. Koç Burcu insanları iş hayatında yönetim yeteneğine ve disipline sahiptir. Karşılaşacakları olumsuzluklar onları etkilemez. Endüstriyel konularda genellikle başarılıdırlar. Bazı durumlarda bir işe başlarken göstermiş oldukları dikkat ve ilgiyi iş bitiminde gösteremedikleride olabilmektedir. Bu yüzden bazı durumlarda öfkeli ve anlaşılmaz olabilirler.

Koç Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Mars
Element:
Ateş
Nitelik:
Öncü
Uğurlu Sayıları:
1, 9
Gün:
Salı
Uğurlu Taşı:
Yakut
Renk:
Kırmızı
Tarot kartı:
İmparator
Hayvan:
Koyun
Bitki:
Itır, hanımeli, pars zambağı
Kıymetli Taş:
Elmas
Kıymetli Maden:
Demir


Koç Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Cesur ve girişimci, başkalarına heves veren, kolay anlayan, dürüst ve kararlı, inançlı
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Kaba ve fanatik, egoist, başkalarının duygularına duyarsız, dikkatsiz, önyargılı
Mitolojisi;
Koç eski kaynaklarda her zaman kurbanlık olarak kabul edilmiştir. Romalılar ve Yunanlılar düşman şehirlerin kapılarını kırmak için koç başlı silahlar kullanmışlardır. Greklerin altın post hikâyesine göre, Phrixus ve Helle, Athamas kralının çocuklarıdır. Babaları tarafından tanrılara kurban edilmek üzere bir dağ başına çıkarılırlar. Ancak tanrılar çocukların değil, üvey annelerinin kurban edilmesini istemektedir. Tam öldürülecekleri sırada, altın postlu kanatlı bir koç belirir ve onlardan sırtına binmesini ister, Colchis adında güvende olacakları bir yere kaçarlar.
İlişkilerinde eğilimleri;
Koç’lar ilişkilerinde bağımsız hareket etmeye eğilimlidirler. Onları dizginlemek son derece zor olacaktır. ‘Ben de buradayım’ diyen bir tavırları vardır. Bu durum kimi zaman başkaları tarafından aşırı baskın olmak biçiminde değerlendirilebilir. Koç’lar dosdoğrudur; formalitelerden hoşlanmazlar. Sabırsız ve çocuksu yapılarıyla sınırları aşmak ister, kural tanımak istemezler. Samimidirler.
Avantajları;
Koç’la bir arada olmak cesaret ve dürüstlük ister. Bir Koç’ta bu enerjiyi güçlü biçimde hissedebilirsiniz. Koç size çok dolambaçlı ve gizli davranmayacak, kartlarını açık oynayacaktır. Yapmacıksız olması sayesinde güçlü dostlar olduğu kadar güçlü düşmanlar da edinebilir.
Zayıflıkları;
Ancak Koç bencil eğilimler de sergileyecektir. Önce kendini düşünebilir ve sizin duygularınızı hemen algılamayabilir. Fark ettiğinde de iş işten geçmiş olabilir. Koç’un kolay öfkelenen ve yıkıcı olabilen tavırları olabilir. Kimi zaman aşırı bağımsız ve zor geçimlidir. Özellikle Koç kadınları bu yönleriyle ilişkilerde sorunlar yaşayabilirler. Tek başlarına kalmaya eğilimlidirler.Çekici ve karşı cinsin dikkatini kazanan pek çok özelliğe sahiptir. Ancak çekiciliğine rağmen, bazı önceden kestirilemeyen problemler yüzünden ilişkilerinde sürtüşmeler ve engellerle karşılaşabilirler. Koç’ların güçlü enerjilerini kontrol altına alması ve bu arada partnerine karşı daha duyarlı bir tutum izlemesi son derece yararlı olacaktır. İlişkilerde baskın tutumları yüzünden size uyum gösterecek bir partneri bulmakta zorlanabilirler.Koç erkeksi bir burçtur ve başkalarını izlemeyi değil, önde olmayı sever. İlişkilerinde de, ateş elementinden gelen motive edici, kontrol edici özelliklere sahiptir. İşbirliklerinde de kendinizi güçlü bir biçimde ortaya koymak isterler. Bu özellikle Koç kadınları için kimi zaman bir problem haline gelebilir. Zira bu burcun kadınları, erkeklerle ilişkilerinde daha rekabetçi ve kendi güçlerini sürekli onlarla ölçen bir tavır sergileme eğiliminde olabilirler.Koç ilişkilerinde dosdoğrudur. Haritalarında Koç burcu güçlü olan kadınlar, kendi partnerlerini yenmek ve öne geçmeyi isterler ancak, başarılı olsalar bile bu durum sonunda problemler yaratabilir. Genel olarak bu başarı arzusunun arkasında kendine güvensizlik teması yatabilir.Koçlar aşkta son derece oyuncu ve maceracıdırlar. Hevesli doğaları ve atılgan tavırlarıyla aceleci davranabilir ve düşünmeden ilk adımı atabilirler. Onlar için eylem düşünceden önce gelir. Bununla birlikte, haritalarında güçlü Koç burcu kişileri, özellikle Venüs de bu burçtaysa, aşkı bir saman alevi tüketebilirler. Koç’lar deneyimcidirler ve aşkta fetheden bir yapıları vardır. Sınırları zorlayabilirler.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Jean d’Arc gibidir. Savaşa açık ve cesur bir tavır sergiler. Hareketsiz, atıl ya da amaçsız kişilerden hoşlanmaz. Bir eş ya da anne olarak bile, kendine ait bir savaşı olmalıdır. Hemcinslerine göre çok daha açık ve dolambaçsızdır. Bu özellikleri ile o özellikle evle bağlı kalmak istemeyecek ve kendisini kariyere ya da ev dışındaki bir amaca, örneğin bu sosyal bir faaliyet de olabilir, verebilecektir.Koç kadını meydan okunmaktan hoşlanır ve aynı zamanda başkalarını harekete geçirmeyi ister. İlişkilerinde bu durum daha baskın bir partner olma eğilimi getirir. İplerin kendi elinde olmasını tercih etmektedir. En azından kendi kararlarını başkalarına bırakmayacaktır. Geyşa tipli bir kadın hiç değildir. Onu baskı altında tutacağınızı sanırsanız, yanılırsınız.Koç fazlasıyla erkil bir burç olduğu için bu burcun kadınları kendi dişiliklerini ya da annelik duygularını göstermekte zorlanabilirler. Özellikle Venüs’leri Kova, Koç ya da İkizler’de olan kadınlar için bu durum çok daha belirgin olacaktır. Bununla birlikte, Koç anneler kendilerini adayan ama sabırsızlık gösteren tipler olabilirler.Koç kadınları rekabetçi bir doğaya sahip olduklarından sürekli onlara meydan okuyabilecek bir partnere ihtiyaç duyabilirler. Bu yüzden tek düze, hareketten yoksun ilişkilerde kendilerini boğulmuş hissedebilirler. Eğer Venüs de Koç burcundaysa, aşkı bir savaş alanı olarak görme eğilimlileri vardır. Aşk onlar için tutkuyla yanan bir ateştir ve son derece fiziksel de olabilir. Ancak Koç kadını eğer ilişki çıkmaza giriyor ve dinamizmini kaybediyorsa, ateş hızla sönecektir. Aşk çok çabuk parlayan ve ardından sönen bir alev gibi olabilir.Koç kadınları ilişkilerden çok şey öğrenmek durumundadırlar. Denge içinde kalabilmek ve başkalarının bakış açısını görebilmek onlara aşk hayatında ve tüm ilişkilerinde daha tatminkar beraberlikler getirebilir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Adeta bir savaşçı ya da şövalye gibidir, kendinden emindir, en azından emin gözükmek istemektedir. Eğer karşılarındaki kadın korunma ihtiyacı içerisinde ve sürekli olarak partneri tarafından yönlendirilmek ihtiyacında ise, Koç erkeği mükemmel bir eş olabilir. Bununla birlikte aşırı örneklerde maço eğilimler de ortaya koyabilir ve baskıcı da olabilir.Sabırsız, hemen harekete geçmek isteyen, eğlenceli ve canlı bir karakterdir. Eğer öfke ve huzursuzlukla harekete geçiyorsa, ilişkilerinde kırıcı olabilir ve sosyal olmakta zorlanabilir. Koç erkekleri sözlerinin geçmesini isteyen ve eğer haritalarında fazla ateş ögesi de varsa, oldukça egosantrik partnerler olabilirler. Onların ayaklarını yere bastıracak sağlam ve sabırlı partnerlere ihtiyaçları olduğu gerçeğini görmezden geldikleri sürece, pek çok ilişki tüketebilirler. Erken yaşta evlenmek onların büyük bir risk getirir. Çocuksu enerjilerinin olgunlaşması zaman alacaktır.Tutkulu bir aşktır. Sempatisini hemen göstermek ister ve kendini sınırlamaktan hoşlanmaz. Ancak haritasında Venüs Balık ya da Boğa burcunda yer alıyorsa daha dengeli, duyarlı ve verici bir tutumda olacaktır.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar