İkizler Burcu (22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

Maddi konularda zorlanmanıza neden olacak harcamalar içerisine girmemelisiniz. İhtiyacınız olanla, sizin için lüks olan şeyler arasında ayrımları iyi yapmalısınız. Bunları yaparken kendinizi bunaltın demiyoruz ama ölçülü harcamalar ilerleyen günler için daha doğru olacaktır.

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili İkizler yeni bir haftanın başlangıcında kendinizi ilişkiler ve kariyer arasında sıkışıp kalmış gibi hissedebilir ve hangi alanda ne kadar başarılı sağlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Sanki siz neyi istiyorsanız insanların onu bozmaya niyetlendiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu düşüncenizin doğru olmadığını ve sadece kafanızda yerleşen kötü bir düşünce olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Kariyer yaşamınızda hafta ortasında gelen güzel bir teklif üzerine düşüncelere dalabilir ve akabinde gerçekleşen ikinci bir teklif üzerine iyice kararsız kalabilirsiniz. Düşüncelerinizin şu an için belirgin olmaması sizleri yakın çevrenizle birlikte görüşler almaya itebilir. İlişkilerinizde bu hafta yapacağınız konuşma sizlerin yönünü belirleyecektir.

İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar, ekim ayı sizlerin parasal konularınıza çeki düzen verdiğiniz ve alacaklarınızı aldığınız güze bir ay olarak nitelendirebiliriz. Tabi bu gelişmeler için sizlerin de yapması gerekli şeyler vardır. Öncelikle telaşlı ve yorucu geçen eylül ayındaki hataları artık bırakmalısınız. İç sesinizi dinlemek bu ay kendiniz için yapacağınız en karlı yatırım olabilir. Kendinizle ilgili düşüncelere kapılıp, değişik bir ruh hali içerisinde varlığınızı sorgulayabilirsiniz. Ancak canınız sıkılmadan, melankoliye düşmeden bu süreci faydanıza olacak şekilde geçirmelisiniz. Belki de bir olay sizi bunları sorgulamaya itekleyebilir. Özgüveniniz ve yapacağınız iş ile ilgili araştırmacı yönünüz sayesinde yeni bir projeye başlıyor olabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili beklediğiniz başarılı gelişmeleri yaşanacağınız bir ay içindesiniz. Bu durum maddi kazanımlarınızı da olumlu noktada etkileyebilir. Hayatınızla ilgili önemli bir dönemin bitişi ve yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Hangi seçeneğin sizin için iyi olacağına karar vermeniz gerekebilir.

Hukuki süreciniz varsa buradan kazançlı çıkabilirsiniz. Hakkınızı teslim eden gelişmeler söz konusu olabilir. Hayatınızla ilgili bu olumlu gelişmeler, çevrenizdeki insanlara ve arkadaşlarınıza da ilham olabilir. Akrabalarınız ya da yakın çevrenizden birisi sizi destekleyebilir. Kısaca finansal ve aile gelişiminiz açısından önemli bir ay içindesiniz. Bir devlet kurumundan veya mahkemeden satış, kira, kredi ve daha birçok şey yoluyla işler içinde olabilirsiniz. Belki de beklediğiniz bir paranızı alabilirsiniz.

Yeni meslektaşlarınızla, müşterilerinizle veya iş ortaklarınızla işinizde veya iş ilişkilerinde dikkatli olun. Bu ay aldığınız teklifleri hemen değerlendirmeyin. İş yerinizde dolandırıcılık, manipülasyon veya diğer hoş olmayan eylemlere maruz kalabilirsiniz. Aslında güvendiğiniz insanlardan gördüğünüz güvensizlikler sizi artık yormuş olabilir. Bu yüzden artık bundan ders almalı ve İyi tanımadığınız kişilerle işler içine girmemelisiniz. Bu ay mümkün oldukça tanıdıklar yerine yabancı insanlardan destek almayı seçin. Aile içinde bir nişan, söz ya da düğün gibi bir konu sizi oldukça mutlu edebilir. Ya da bu işte sizin de yardımınız olabilir. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirerek hayallerinizi yaşayacağınız güzel bir ay dileriz.

 


İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcu kadar karmaşık ve ilginç bir burca rastlayamazsınız. İkizler burcu insanları genelde iki karakterlidir. Bu yüzden ruh halleri ve davranışları devamlı değişebilmektedir. Birbirinden farklı da olsa bir çok konuya yatkındırlar. Bu yüzden bir çok konuya ilgi duyabilmektedirler. İkizler burcu insanının karmaşık bir karakteri olsada iş ve diğer konularda yetenekli ve başarılıdırlar. İlgilendikleri işin üstesinden rahat bir şekilde gelebilirler. Pratik çözümleri severler ve bu konuda gelişmiş bir hayal güçleri vardır. Değişiklik yapmayı severler. Aynı mekanlar ve ortamlar genellikle ikizler burcu insanını sıkacaktır. Bu yüzden ilgilerinin dağılması kaçınılmazdır. İkizler burcu insanı bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi kolayca başarabilir ve bu yüzdende oldukça sevilmektedirler.

İkizler Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Merkür
Element:
Hava
Nitelik:
Değişken
Uğurlu Sayıları:
5, 9
Gün:
Çarşamba
Uğurlu Taşı:
Akik
Renk:
Sarı, portakal rengi
Tarot kartı:
Aşıklar
Hayvan:
Parlak renkli kuşlar, kelebek
Bitki:
Fındık, ceviz, lavanta, inci çiçeği
Kıymetli Taş:
Turmalin
Kıymetli Maden:
Cıva


İkizler Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi düşündüklerimde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Zeki ve kıvrak, bilgi dolu, meraklı, ticarette yetenekli, hızlı ve rahat iletişim kuran
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Huzursuz ve dağınık, kararsız, maymun iştahlı, aldatmaya yatkın, kurnaz ve duygusal açıdan zayıf
Mitolojisi;
İkiz kardeşler hikâyeleri pek çok kültürde yer alır. Asurlular Nebo ve Tasmit adında bir çift tanrıçaya tapınmışlardı. Doğuda Hindistanda Upusunda ve Sunda birbirine zincirlenerek yaşayan iki figürdür. Yunan mitolojisinde Kastor ve Polluks yine bu burcun sembolleri olarak görülmüştür. Romanın da iki kardeş, Romulus ve Remus tarafından kurulduğu hikâye edilir.
İlişkilerinde eğilimleri;
Meraklı ve uyarılmaya sürekli açıktır. Çok yönlü ve renkli bir kişiliğe sahiptir. Öğrenmek onun için nefes almak gibidir. Durağanlığa dayanamaz, kolay sıkılır. Hafif bir yapısı, şeffaf bir bakış açısı vardır. Duyguları ile fazla derinleşmekten kaçınır.
Avantajları;
Onu oyaladığınız sürece geçimli birisidir, kolay uyum sağlar. Arkadaş canlısı olması, genç bakış açısı onu her zaman çekici kılacaktır. En son gelişmeleri ve trendleri takip etmeyi önemser ve sever. İkna yeteneğine sahip olduğu gibi çok esprilidir. Hazırcevap ve muziptir, eğlendiricidir.
Zayıflıkları;
Fazlasıyla kaygan olabilir. Eğer sadece kendisini düşünüyorsa, ilkesiz davranmaya, olayları kolay çarpıtmaya eğilimlidir. Bu bakımdan dengesiz davranışlar gösterebilir. Kolayca karar değiştirebilir ve şeytanın avukatlığını yapabilir. Fazla değişiklik araması onu güvensiz kılabilir. Oynak ve tutarsız olabilir.Hazırcevap, ilgi uyandıran ve muzip bir yönleri vardır. Konuşmaya bayılırlar. Cinselliklerinde sözlerin ve hayal gücünün önemi büyüktür. Aslında bir şeyi yapmaktan çok, hakkında konuşmaya eğilimlidirler. Bu bakımdan İkizler için aşk kalpten çok beyinden geçen bir olaydır. Duygularını sözlerle ifade etmek, duyguları aklından süzgecinden geçirmek İkizler için son derece alışılmış bir durumdur. Hatta bu yüzden çoğu zaman İkizler yüzeysellikle suçlanabilirler.İkizler eril karakterde ve yapısı gereği çift eğilimler gösteren bir burçtur. Beraberliklerinde iletişime büyük önem veren, aynı anda birden fazla partnere yer verebilecek bir burçtur. Bu çok yönlülük onlar için evlilik hayatında büyük bir gerginlik ve sıklıkla boşanma nedeni de olabilir.Heyecan verici, çok yönlü zeki bir partnerdir ve güçlü kişilik sahibi, kendilerinden daha kararlı ve ilişkilerinde dengeli kişilerle bir arada olmak onlar için çok daha rahatlatıcı olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Çok yönlü ve zekasına güvenen, renkli bir kişiliğe sahip bir kadındır. Muzip tavırları, becerikli, kolay kavrayan ve adapte olabilen yapısı ile özgürlüğüne düşkün bir havası vardır. Bu yüzden ilişkilerinde espri, zeka ve geniş ufuklar arar. Bu yüzden kendisi gibi meraklı, kültüre ve öğrenmeye değer veren partnerlere doğru çekilir. Karşısındaki kişi onu bilgi ve tecrübesiyle şaşırtabilmeli, sürekli canlı tutabilmelidir.Bu yönleri ile İkizler kadını yuva kurmak ve hemen evlenmek konusunda acele etmeyebilir, ancak ilerletilmiş haritasında Güneş Yengeç burcuna geçtiği zaman (en geç 30 yaşından itibaren) duygusal açıdan daha hassas ve açık hale gelmeye başlar.İkizler hava elementinden bir burç olduğu için onu bir yere hapsetmek hiç kolay olmayacaktır. Bu bakımdan ilişkilerinde de çok yönlü ve meraklı olabilir. Aynı anda birden fazla partner olmasına şaşırmamalısınız. Kelebek ruhlu oluşu onu hem renkli kılar hem de kolay güven uyandıramayabilir. Herşey hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmak ister. Irak’taki durum, televizyondaki son şov ya da BM hakkındaki gelişmeleri takip etmek isteyecektır. Ona uyum sağlamak için sürekli olarak güncel olaylardan haberdar olmak neredeyse zorunluluk haline gelebilir.Duygusal düzeyde çok rahat olduğunu söyleyemeyiz. Zira sürekli olarak düşünsel açıdan herşeyi analiz eden bir yapıda olduğu için, aşkta huzur ve sakinlik bulması pek kolay olmayacaktır. Ancak bu yüzden mutlaka onu dengeleyecek ve ayaklarını yere basacak daha pratik eşlere de ihtiyacı olacağı açıktır. Duygularını tutması, hemen gösterememesi yüzünden soğuk tavırlı olduğu bile düşünülebilir. Ancak haritasında Venüs gezegeni Yengeç’te ya da Boğa burcunda olan İkizler kadını daha koruyucu, kararlı, evcimen ve hassas olacaktır. Venüs’ü Koç, İkizler ya da Aslan burcunda olanlar ise dişiliklerini göstermekte ya aşırı dışadönük ya da daha atak bir tavır içinde olabilirler.Yakın beraberliklerinde de mutlaka kişisel özgürlüğünü hissetmek isteyeceklerdir. Bu yüzden İkizler ile evli olan erkekler mümkün olduğunca açık, tolerans gösterebilen ve esnek bir yapıda olmalıdırlar. Aşırı gelenekçi ya da fazla tutucu tiplerle geçinemezler.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Sürekli hareket halinde olan bir adamdır. Neredeyse sadece beyniyle yaşar. Düşünceler dünyası, yeni bir şeyler öğrenebileceği uğraşlar, okumak, entelektüel tartışmalara girmek ona her zaman çekici gelir. Maço özellikler göstermezler ve her zaman daha insancıl, esnek olmaya özen gösterirler.Onlar şakacı tavırları, bilgi dağarcıkları ile son derece eğlendiricidirler. Üzerinizde baskı kurmadan etkilemeyi severler. Ancak duygusal derinleşme başladığında, onların çocuksu yönlerini daha kolay keşfedebilirsiniz. Duygusal alanda çok kararlı olamazlar, sürekli değişen düşünceleri yüzünden, duygularından da tam olarak emin olamayabilirsiniz.İkizler erkeği bir salon adamı olabilir. Çok yönlü düşünen, yaratıcı ve renkli kişiliği ile ilgi odağı olurlar. Sevimlidir. Yaşamda her zaman keşfedilmesi, öğrenilmesi gereken bir gizem olduğuna inanırlar ve böyle yaşarlar. Asla sıkıcı değillerdir. Yükselen burcu İkizler olanlar birden fazla evlilik yapmaya daha fazla eğilim gösterebilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar