İkizler Burcu (22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

 Sosyal çevrenizle bir arada olmak ve onlarla zaman geçirmek isteyebileceğiniz bir gün. Çevrenizdekilerle sohbet ederken bir arkadaşınızla aranıza mesafe koymanız gerektiğini hissedebilirsiniz.

 

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar; bu hafta yöneticinizle ilgili bazı sorunları çözmeyi deneyeceğiniz ve gelişmeleri kendi yönünüzde iyi bir duruma değiştireceğinizi söyleyebiliriz. Bu hafta içinde riskli aktivitelerden, doğa sporlarından ve ufak tefek sakarlıklardan kaçınmalısınız. Gelirinizi arttırmak ya da yeni iş birlikleri yapmanız mümkün olabilir. Bazı durumlarda, para yönetimi ile ilgili zorlukları yaşamanız mümkün olabilir. Bu haftaki problemlerde panikleyeceğiniz kadar zor durumlar oluşmayacak. Aha sakin olmalısınız. Bazı olayların doğal seyrini takip eder, bazı planlarınızı ve önceliklerinizi yeniden düzenlerseniz her şeyi çok güzel bir şekilde yoluna koyacaksınız

İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu

İkizler ve yükselen İkizler 

Bu ay gökyüzünün en önemli etkinlikleri:

-02 Aralık tarihinde Jüpiter oğlak burcuna geçiş yapıyor. Yaklaşık 1 yıl bu burçta kalacak.

-12 Aralık sabah ikizler burcunda dolunay ve Chiron ileri hareketine dönüyor.

-13 Aralık Venüs-Plüton kavuşumu gerçekleşiyor.

-20 Aralık Venüs Kovaya giriş yapıyor.

-26 Aralık Oğlak burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor ve Güneş-Jüpiter kavuşuyor.

Sevgili İkizler, aralık ayında sizi ilgilendiren bir yönde bir dostluk gelişecek ve bu dostluk sizi önemli başarılara taşıyabilir. Bu ay yapacağınız iş birlikleri sizlere ciddi faydalar sağlarken yeni imkanlar sağlayacaktır. 12 aralıkta sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay ile farklı bir şehir ya da farklı bir ülkede yaşayan birinden destek alabilirsiniz. Bu ay boyunca, finansal istikrarı sağlama veya ihtiyaç duyduğunuz iyi geliri elde etme şansına sahip olacaksınız. Partnerinizden uzaklaşma ya da yeterli değeri görmediğinizi düşündüğünüz bir evre geçirebilirsiniz. Bu noktada gözünüz dönmüş bir şekilde hareket etmeyin. Herkesin hayatta birtakım sorunları ve problemleri olabilir. Biraz daha empati yapmalısınız. Ailenizin bazı sorumlulukları bu ay daha fazla üzerinizde olabilir. Hukuksal ya da yasal konularla ilgilenebilirsiniz. Bunları aşmak biraz zor olsa da başa çıkacaksınız.

13 Aralık tarihinde yapacağınız önemli bir konuşma olursa burada uzlaşmacı ve ciddi olmanızı önerebiliriz. Çünkü olumsuz hiçbir yaklaşımın size faydası olmayacaktır. Bu ay boyunca, bir şekilde ihtiyaç duymadığınız bazı mülkleri veya mülkleri satma veya bölme olanağına sahip olacaksınız. Sizin için önemli olan evraklar, belgeler veya maddi değeri önemli eşyalarınızı kaybetmemeye ya da çaldırmamaya dikkat etmelisiniz. 20 Aralık sonrası bir doktor ziyareti veya bir hastanede kısa bir tedavi yaptırabilirsiniz. Bu oldukça keyfi ya da kontrol bazlı olabilir. Sağlığınıza iyi bakacaksınız. Eğer güzellik üzerine bir operasyon düşünüyorsanız hızlı iyileşme ve başarılı sonuçlar almak için oldukça uygundur. Bu ay boyunca kendinizi izole etmek, evinizi kapatmak ve problemlerinizi veya endişelerinizi başkalarıyla paylaşmak istemediğiniz zamanlar olabilir. Bu tarihler genelde 26-27-28 Aralık zamanlarına denk gelebilir. Ancak o anda, bir kişi size yardım etmek, doğru tavsiyelerde bulunmak veya başka bir destek vermek için hayatınıza dahil olacaktır.

Çevrenizden destek almayı ve onlarla sosyalleşmeyi seçmelisiniz. Aksi bir şekilde fevri ve hayatından insan çıkartan biri haline gelebilirsiniz. İnsanları kırmayın ama uzak kalmak istediklerinizi uzaklaştırabilirsiniz. Bu ay hiç beklemediğiniz bir karar alabilirsiniz. Bunu bende pek öngöremiyorum. Çünkü sizler ikizler takımyıldızının iç görüsüne sahipsiniz. Sadece 17-18-19 tarihlerinde bu kararı almak isterseniz ekstra dikkat etmelisiniz. Bu tarihleri telefonunuza birer alarm olarak kurabilirsiniz. Buluşma veya biriyle görüşme beklentiniz olursa bu tarihlerde keskin konuşmalar yapmayın. Dönüşümün ve kendini yenilemenin en beklenmedik şekilde gerçekleşebileceğini, yalnızca zorluklardan kurtulmakla kalmayıp bu deneyimlerden daha güçlü çıkabileceğinizi göreceksiniz.23 Aralık sizin için bir milat olabilir. Bu deneysel durumu hayatınızda sizlerde gözlemleyebilirsiniz. Şunu yine hatırlatmak isterim. Bunlar genel yorumlardır. İsabetli yorumlar için her zaman doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri bilgisine ihtiyacınız vardır.

 


İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcu kadar karmaşık ve ilginç bir burca rastlayamazsınız. İkizler burcu insanları genelde iki karakterlidir. Bu yüzden ruh halleri ve davranışları devamlı değişebilmektedir. Birbirinden farklı da olsa bir çok konuya yatkındırlar. Bu yüzden bir çok konuya ilgi duyabilmektedirler. İkizler burcu insanının karmaşık bir karakteri olsada iş ve diğer konularda yetenekli ve başarılıdırlar. İlgilendikleri işin üstesinden rahat bir şekilde gelebilirler. Pratik çözümleri severler ve bu konuda gelişmiş bir hayal güçleri vardır. Değişiklik yapmayı severler. Aynı mekanlar ve ortamlar genellikle ikizler burcu insanını sıkacaktır. Bu yüzden ilgilerinin dağılması kaçınılmazdır. İkizler burcu insanı bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi kolayca başarabilir ve bu yüzdende oldukça sevilmektedirler.

İkizler Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Merkür
Element:
Hava
Nitelik:
Değişken
Uğurlu Sayıları:
5, 9
Gün:
Çarşamba
Uğurlu Taşı:
Akik
Renk:
Sarı, portakal rengi
Tarot kartı:
Aşıklar
Hayvan:
Parlak renkli kuşlar, kelebek
Bitki:
Fındık, ceviz, lavanta, inci çiçeği
Kıymetli Taş:
Turmalin
Kıymetli Maden:
Cıva


İkizler Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi düşündüklerimde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Zeki ve kıvrak, bilgi dolu, meraklı, ticarette yetenekli, hızlı ve rahat iletişim kuran
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Huzursuz ve dağınık, kararsız, maymun iştahlı, aldatmaya yatkın, kurnaz ve duygusal açıdan zayıf
Mitolojisi;
İkiz kardeşler hikâyeleri pek çok kültürde yer alır. Asurlular Nebo ve Tasmit adında bir çift tanrıçaya tapınmışlardı. Doğuda Hindistanda Upusunda ve Sunda birbirine zincirlenerek yaşayan iki figürdür. Yunan mitolojisinde Kastor ve Polluks yine bu burcun sembolleri olarak görülmüştür. Romanın da iki kardeş, Romulus ve Remus tarafından kurulduğu hikâye edilir.
İlişkilerinde eğilimleri;
Meraklı ve uyarılmaya sürekli açıktır. Çok yönlü ve renkli bir kişiliğe sahiptir. Öğrenmek onun için nefes almak gibidir. Durağanlığa dayanamaz, kolay sıkılır. Hafif bir yapısı, şeffaf bir bakış açısı vardır. Duyguları ile fazla derinleşmekten kaçınır.
Avantajları;
Onu oyaladığınız sürece geçimli birisidir, kolay uyum sağlar. Arkadaş canlısı olması, genç bakış açısı onu her zaman çekici kılacaktır. En son gelişmeleri ve trendleri takip etmeyi önemser ve sever. İkna yeteneğine sahip olduğu gibi çok esprilidir. Hazırcevap ve muziptir, eğlendiricidir.
Zayıflıkları;
Fazlasıyla kaygan olabilir. Eğer sadece kendisini düşünüyorsa, ilkesiz davranmaya, olayları kolay çarpıtmaya eğilimlidir. Bu bakımdan dengesiz davranışlar gösterebilir. Kolayca karar değiştirebilir ve şeytanın avukatlığını yapabilir. Fazla değişiklik araması onu güvensiz kılabilir. Oynak ve tutarsız olabilir.Hazırcevap, ilgi uyandıran ve muzip bir yönleri vardır. Konuşmaya bayılırlar. Cinselliklerinde sözlerin ve hayal gücünün önemi büyüktür. Aslında bir şeyi yapmaktan çok, hakkında konuşmaya eğilimlidirler. Bu bakımdan İkizler için aşk kalpten çok beyinden geçen bir olaydır. Duygularını sözlerle ifade etmek, duyguları aklından süzgecinden geçirmek İkizler için son derece alışılmış bir durumdur. Hatta bu yüzden çoğu zaman İkizler yüzeysellikle suçlanabilirler.İkizler eril karakterde ve yapısı gereği çift eğilimler gösteren bir burçtur. Beraberliklerinde iletişime büyük önem veren, aynı anda birden fazla partnere yer verebilecek bir burçtur. Bu çok yönlülük onlar için evlilik hayatında büyük bir gerginlik ve sıklıkla boşanma nedeni de olabilir.Heyecan verici, çok yönlü zeki bir partnerdir ve güçlü kişilik sahibi, kendilerinden daha kararlı ve ilişkilerinde dengeli kişilerle bir arada olmak onlar için çok daha rahatlatıcı olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Çok yönlü ve zekasına güvenen, renkli bir kişiliğe sahip bir kadındır. Muzip tavırları, becerikli, kolay kavrayan ve adapte olabilen yapısı ile özgürlüğüne düşkün bir havası vardır. Bu yüzden ilişkilerinde espri, zeka ve geniş ufuklar arar. Bu yüzden kendisi gibi meraklı, kültüre ve öğrenmeye değer veren partnerlere doğru çekilir. Karşısındaki kişi onu bilgi ve tecrübesiyle şaşırtabilmeli, sürekli canlı tutabilmelidir.Bu yönleri ile İkizler kadını yuva kurmak ve hemen evlenmek konusunda acele etmeyebilir, ancak ilerletilmiş haritasında Güneş Yengeç burcuna geçtiği zaman (en geç 30 yaşından itibaren) duygusal açıdan daha hassas ve açık hale gelmeye başlar.İkizler hava elementinden bir burç olduğu için onu bir yere hapsetmek hiç kolay olmayacaktır. Bu bakımdan ilişkilerinde de çok yönlü ve meraklı olabilir. Aynı anda birden fazla partner olmasına şaşırmamalısınız. Kelebek ruhlu oluşu onu hem renkli kılar hem de kolay güven uyandıramayabilir. Herşey hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmak ister. Irak’taki durum, televizyondaki son şov ya da BM hakkındaki gelişmeleri takip etmek isteyecektır. Ona uyum sağlamak için sürekli olarak güncel olaylardan haberdar olmak neredeyse zorunluluk haline gelebilir.Duygusal düzeyde çok rahat olduğunu söyleyemeyiz. Zira sürekli olarak düşünsel açıdan herşeyi analiz eden bir yapıda olduğu için, aşkta huzur ve sakinlik bulması pek kolay olmayacaktır. Ancak bu yüzden mutlaka onu dengeleyecek ve ayaklarını yere basacak daha pratik eşlere de ihtiyacı olacağı açıktır. Duygularını tutması, hemen gösterememesi yüzünden soğuk tavırlı olduğu bile düşünülebilir. Ancak haritasında Venüs gezegeni Yengeç’te ya da Boğa burcunda olan İkizler kadını daha koruyucu, kararlı, evcimen ve hassas olacaktır. Venüs’ü Koç, İkizler ya da Aslan burcunda olanlar ise dişiliklerini göstermekte ya aşırı dışadönük ya da daha atak bir tavır içinde olabilirler.Yakın beraberliklerinde de mutlaka kişisel özgürlüğünü hissetmek isteyeceklerdir. Bu yüzden İkizler ile evli olan erkekler mümkün olduğunca açık, tolerans gösterebilen ve esnek bir yapıda olmalıdırlar. Aşırı gelenekçi ya da fazla tutucu tiplerle geçinemezler.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Sürekli hareket halinde olan bir adamdır. Neredeyse sadece beyniyle yaşar. Düşünceler dünyası, yeni bir şeyler öğrenebileceği uğraşlar, okumak, entelektüel tartışmalara girmek ona her zaman çekici gelir. Maço özellikler göstermezler ve her zaman daha insancıl, esnek olmaya özen gösterirler.Onlar şakacı tavırları, bilgi dağarcıkları ile son derece eğlendiricidirler. Üzerinizde baskı kurmadan etkilemeyi severler. Ancak duygusal derinleşme başladığında, onların çocuksu yönlerini daha kolay keşfedebilirsiniz. Duygusal alanda çok kararlı olamazlar, sürekli değişen düşünceleri yüzünden, duygularından da tam olarak emin olamayabilirsiniz.İkizler erkeği bir salon adamı olabilir. Çok yönlü düşünen, yaratıcı ve renkli kişiliği ile ilgi odağı olurlar. Sevimlidir. Yaşamda her zaman keşfedilmesi, öğrenilmesi gereken bir gizem olduğuna inanırlar ve böyle yaşarlar. Asla sıkıcı değillerdir. Yükselen burcu İkizler olanlar birden fazla evlilik yapmaya daha fazla eğilim gösterebilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar