İkizler Burcu (22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

İlişkilerinizde anlam veremediğiniz bir güvensizlik sorununuz sizi bazı şeylerin arka planını araştırmaya itebilir. Bugün sadece kendinize güvenmeyi seçmelisiniz. Gereğinden fazla bir araştırma içine girmeyin ve bazı şeyleri zamana bırakın. Evde kalın ve sağlığınızı önemseyin.

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu

Bu haftaya hızlı başlıyorsunuz. Mars gezegeni Kova burcuna geçiş yaparak Satürn ile ilk kavuşumunu gerçekleştirecek. Evde olduğumuz ve mümkün olmadıkça dışarı çıkmadığımız bugünlerde sizleri bu etkileşim krizlerinizi yönetmeye davet ediyor. Bu sefer işler sizin istediğiniz yönde bir akışa giriyor ama çok akıllıca olmanız gerekmektedir. Değerlerinizi dile getirmek yerine onları uygulamaya koymanız gereken bir haftadasınız. Bu hafta dostlarınız ya da sevdiklerinizle bir bütünlük yakalamak isteyeceksiniz. Mümkün oldukça dışarı çıkmamaya ve evinizde kalmaya özen gösterin. Çünkü bu hafta sizler için çok önemli. Boğaz kaşıntısı ya da burun nezlesi gibi şikayetlerde hemen korona mı oldum diye kendinize eziyet etmeyin. Sakin kalın ve bağışıklığınızı güçlü tutun... Bu hafta evde kalmaya devam ediyorsunuz ve tedbirleri ihmal etmiyorsunuz.

İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar, kariyer hayatınızla ilgili hareketlenmeler bu ay başlayabilir. Mart ayının 20’sine kadar iş hayatında parlayıp, dikkat çekeceksiniz. Gündemi siz belirleyip, yön verebilirsiniz. Bu süreçte yeni iş görüşmeleri ön planda olabilir. Toplum önündeki duruşunuz, kariyeriniz ve aile hayatınız oldukça dikkat çekici olacaktır. 9 Mart'ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunayla birlikte yaşam alanınızla ilgili ve ailenizle ilgili konular dikkat çekici olabilir ve bazı haberler alabilirsiniz. Bu ay duyacağınız şeyler konusunda oldukça dikkatli olun.

Güneş’in 20 Mart itibariyle Koç burcuna geçmesiyle birlikte hayattan beklentileriniz, çevre ilişkileriniz ve kariyere dair planlarınızı yenileyebilir ve umudunuzu tazeleyebilirsiniz. Ayın 2. yarısından sonra maddi konulardaki çaba dikkat çekici, bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz.  Ayın sonunda maddi konularla ilgili ve önemli bazı dönüşümler yaşayabilirsiniz. Hayatınızda yeni planlarınız var dikkat çekici olabilir ve hayatınızda birtakım değişimleri olabilir. Bu ay seyahatler ve eğitim konusunda biraz daha dikkatli olun, sorunlar olabilir. Mahkeme ile ilgili konular istediğiniz yönde çözümlenmeyebilir.

Ticaret ve akrabalık ilişkilerinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Harekete geçmek istediğiniz konular için Merkür gerilemesinin bitmesini bekleyin.18 Mart sonrası daha uygun olabilir. Ayın ortasından itibaren kendinizi psikolojik olarak daha rahat hissedebilirsiniz. Kendinizle ilgili bir şeyle yüzleşebilirsiniz. İkili ilişkilerde platonik durumlar ön plana çıkabilir. Bu dönemi size iyi gelen şeylerle oyalanarak geçirmek size iyi gelecektir.

Zıtlaşmalardan kaçmalısınız. Satürn gezegenin 23 Mart sonrası Kova burcuna geçiş yapması sizleri hedefleriniz konusunda daha fazla cesaretlendirecektir. Marjinal gizli ilişkiler içinde olmaktan kaçınmalısınız.


İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcu kadar karmaşık ve ilginç bir burca rastlayamazsınız. İkizler burcu insanları genelde iki karakterlidir. Bu yüzden ruh halleri ve davranışları devamlı değişebilmektedir. Birbirinden farklı da olsa bir çok konuya yatkındırlar. Bu yüzden bir çok konuya ilgi duyabilmektedirler. İkizler burcu insanının karmaşık bir karakteri olsada iş ve diğer konularda yetenekli ve başarılıdırlar. İlgilendikleri işin üstesinden rahat bir şekilde gelebilirler. Pratik çözümleri severler ve bu konuda gelişmiş bir hayal güçleri vardır. Değişiklik yapmayı severler. Aynı mekanlar ve ortamlar genellikle ikizler burcu insanını sıkacaktır. Bu yüzden ilgilerinin dağılması kaçınılmazdır. İkizler burcu insanı bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi kolayca başarabilir ve bu yüzdende oldukça sevilmektedirler.

İkizler Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Merkür
Element:
Hava
Nitelik:
Değişken
Uğurlu Sayıları:
5, 9
Gün:
Çarşamba
Uğurlu Taşı:
Akik
Renk:
Sarı, portakal rengi
Tarot kartı:
Aşıklar
Hayvan:
Parlak renkli kuşlar, kelebek
Bitki:
Fındık, ceviz, lavanta, inci çiçeği
Kıymetli Taş:
Turmalin
Kıymetli Maden:
Cıva


İkizler Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi düşündüklerimde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Zeki ve kıvrak, bilgi dolu, meraklı, ticarette yetenekli, hızlı ve rahat iletişim kuran
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Huzursuz ve dağınık, kararsız, maymun iştahlı, aldatmaya yatkın, kurnaz ve duygusal açıdan zayıf
Mitolojisi;
İkiz kardeşler hikâyeleri pek çok kültürde yer alır. Asurlular Nebo ve Tasmit adında bir çift tanrıçaya tapınmışlardı. Doğuda Hindistanda Upusunda ve Sunda birbirine zincirlenerek yaşayan iki figürdür. Yunan mitolojisinde Kastor ve Polluks yine bu burcun sembolleri olarak görülmüştür. Romanın da iki kardeş, Romulus ve Remus tarafından kurulduğu hikâye edilir.
İlişkilerinde eğilimleri;
Meraklı ve uyarılmaya sürekli açıktır. Çok yönlü ve renkli bir kişiliğe sahiptir. Öğrenmek onun için nefes almak gibidir. Durağanlığa dayanamaz, kolay sıkılır. Hafif bir yapısı, şeffaf bir bakış açısı vardır. Duyguları ile fazla derinleşmekten kaçınır.
Avantajları;
Onu oyaladığınız sürece geçimli birisidir, kolay uyum sağlar. Arkadaş canlısı olması, genç bakış açısı onu her zaman çekici kılacaktır. En son gelişmeleri ve trendleri takip etmeyi önemser ve sever. İkna yeteneğine sahip olduğu gibi çok esprilidir. Hazırcevap ve muziptir, eğlendiricidir.
Zayıflıkları;
Fazlasıyla kaygan olabilir. Eğer sadece kendisini düşünüyorsa, ilkesiz davranmaya, olayları kolay çarpıtmaya eğilimlidir. Bu bakımdan dengesiz davranışlar gösterebilir. Kolayca karar değiştirebilir ve şeytanın avukatlığını yapabilir. Fazla değişiklik araması onu güvensiz kılabilir. Oynak ve tutarsız olabilir.Hazırcevap, ilgi uyandıran ve muzip bir yönleri vardır. Konuşmaya bayılırlar. Cinselliklerinde sözlerin ve hayal gücünün önemi büyüktür. Aslında bir şeyi yapmaktan çok, hakkında konuşmaya eğilimlidirler. Bu bakımdan İkizler için aşk kalpten çok beyinden geçen bir olaydır. Duygularını sözlerle ifade etmek, duyguları aklından süzgecinden geçirmek İkizler için son derece alışılmış bir durumdur. Hatta bu yüzden çoğu zaman İkizler yüzeysellikle suçlanabilirler.İkizler eril karakterde ve yapısı gereği çift eğilimler gösteren bir burçtur. Beraberliklerinde iletişime büyük önem veren, aynı anda birden fazla partnere yer verebilecek bir burçtur. Bu çok yönlülük onlar için evlilik hayatında büyük bir gerginlik ve sıklıkla boşanma nedeni de olabilir.Heyecan verici, çok yönlü zeki bir partnerdir ve güçlü kişilik sahibi, kendilerinden daha kararlı ve ilişkilerinde dengeli kişilerle bir arada olmak onlar için çok daha rahatlatıcı olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Çok yönlü ve zekasına güvenen, renkli bir kişiliğe sahip bir kadındır. Muzip tavırları, becerikli, kolay kavrayan ve adapte olabilen yapısı ile özgürlüğüne düşkün bir havası vardır. Bu yüzden ilişkilerinde espri, zeka ve geniş ufuklar arar. Bu yüzden kendisi gibi meraklı, kültüre ve öğrenmeye değer veren partnerlere doğru çekilir. Karşısındaki kişi onu bilgi ve tecrübesiyle şaşırtabilmeli, sürekli canlı tutabilmelidir.Bu yönleri ile İkizler kadını yuva kurmak ve hemen evlenmek konusunda acele etmeyebilir, ancak ilerletilmiş haritasında Güneş Yengeç burcuna geçtiği zaman (en geç 30 yaşından itibaren) duygusal açıdan daha hassas ve açık hale gelmeye başlar.İkizler hava elementinden bir burç olduğu için onu bir yere hapsetmek hiç kolay olmayacaktır. Bu bakımdan ilişkilerinde de çok yönlü ve meraklı olabilir. Aynı anda birden fazla partner olmasına şaşırmamalısınız. Kelebek ruhlu oluşu onu hem renkli kılar hem de kolay güven uyandıramayabilir. Herşey hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmak ister. Irak’taki durum, televizyondaki son şov ya da BM hakkındaki gelişmeleri takip etmek isteyecektır. Ona uyum sağlamak için sürekli olarak güncel olaylardan haberdar olmak neredeyse zorunluluk haline gelebilir.Duygusal düzeyde çok rahat olduğunu söyleyemeyiz. Zira sürekli olarak düşünsel açıdan herşeyi analiz eden bir yapıda olduğu için, aşkta huzur ve sakinlik bulması pek kolay olmayacaktır. Ancak bu yüzden mutlaka onu dengeleyecek ve ayaklarını yere basacak daha pratik eşlere de ihtiyacı olacağı açıktır. Duygularını tutması, hemen gösterememesi yüzünden soğuk tavırlı olduğu bile düşünülebilir. Ancak haritasında Venüs gezegeni Yengeç’te ya da Boğa burcunda olan İkizler kadını daha koruyucu, kararlı, evcimen ve hassas olacaktır. Venüs’ü Koç, İkizler ya da Aslan burcunda olanlar ise dişiliklerini göstermekte ya aşırı dışadönük ya da daha atak bir tavır içinde olabilirler.Yakın beraberliklerinde de mutlaka kişisel özgürlüğünü hissetmek isteyeceklerdir. Bu yüzden İkizler ile evli olan erkekler mümkün olduğunca açık, tolerans gösterebilen ve esnek bir yapıda olmalıdırlar. Aşırı gelenekçi ya da fazla tutucu tiplerle geçinemezler.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Sürekli hareket halinde olan bir adamdır. Neredeyse sadece beyniyle yaşar. Düşünceler dünyası, yeni bir şeyler öğrenebileceği uğraşlar, okumak, entelektüel tartışmalara girmek ona her zaman çekici gelir. Maço özellikler göstermezler ve her zaman daha insancıl, esnek olmaya özen gösterirler.Onlar şakacı tavırları, bilgi dağarcıkları ile son derece eğlendiricidirler. Üzerinizde baskı kurmadan etkilemeyi severler. Ancak duygusal derinleşme başladığında, onların çocuksu yönlerini daha kolay keşfedebilirsiniz. Duygusal alanda çok kararlı olamazlar, sürekli değişen düşünceleri yüzünden, duygularından da tam olarak emin olamayabilirsiniz.İkizler erkeği bir salon adamı olabilir. Çok yönlü düşünen, yaratıcı ve renkli kişiliği ile ilgi odağı olurlar. Sevimlidir. Yaşamda her zaman keşfedilmesi, öğrenilmesi gereken bir gizem olduğuna inanırlar ve böyle yaşarlar. Asla sıkıcı değillerdir. Yükselen burcu İkizler olanlar birden fazla evlilik yapmaya daha fazla eğilim gösterebilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar