Boğa Burcu (21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

Aşkta ve ilişkilerde iletişim gücünüzü ortaya koyarak ipleri elinize alıyorsunuz. Beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Sosyal çevre iletişimlerinizin aktifleşmesi ile motivasyonunuz güçlenecektir.

Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu

23 Şubat’ta gerçekleşen Balık burcundaki yeni ay ile haftaya başlıyorsunuz. Oldukça hareketli ve güçlü bir hafta sizleri bekliyor. Bu hafta hukuksal ya da parasal konular sizler için oldukça önemli olabilir. Küslükler ya da kırgınlıklar ön plana gelebilir. Eskiden kalan ve sizi yaralayan konuşmalar içine girmemeyi tercih etmelisiniz. Partner ilişkilerinizdeki yoğunlaşma veya ilişkinizde başarısız olduğunuzu düşünmenizin burukluğu belki de içinizdeki değersizlik duygunuzu yönetemediğinizden oluyor olabilir. Bu hafta yapacağınız en güzel şey içinizdeki değersizlik duygusunu yenmeyi başarmanızdır. Zaman içinde kendinize izin verirseniz gerçekten ne istediğinizi bulabilecek ve kendinizi birine çok istekli bir şekilde hisler beslerken görebileceksiniz.

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu boğa olanlar; şubat ayı sizlere yeni fırsatlar ve olanaklar sunan bir ay olarak değerlendirilebilir. Sürekli her fırsatta söylediğim üzere Astrolojik aylık raporlar sizlerin o ay içinde hangi konulara eğilim göstereceğinize dair fikirler verir. Nasıl daha kaliteli ve doğru ilerleyebileceğinize dair fikirler sunar. Yani yaşamaksa hepimiz yaşıyoruz ama amacına göre huzurlu yaşamak ve doğru bir zamanlama içinde olmak bizleri mutlu insan kılar. Bu yüzden bu aylık raporda bahsedeceğim konulara sizler eğilim gösterirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Venüs’ün 07 Şubat’ta burç değiştirmesi sizler için oldukça önemli olarak değerlendirilebilir. Bu ay sorumluluklarınızı arttırın ve kendinize güven duyun. Zaten sorumluluklar üzerimde ve ben bunlardan yoruldum gibi bir fikir içinde olmayın. Bu durumu bir öfke haline dönüştürmeyin aksine bu durumu hafifletmeniz sadece üzerinize düşenleri yapmanızla sınırlı olsa yeterli olacaktır. Kariyerinizle ilgili uzun süredir büyük bir çalışma içindeyseniz artık şubat ayı bunu ortaya sunma zamanı diyebiliriz. İlişkilerde ya da dostluklarınızda çok yalnız kaldığınızı düşünebilirsiniz. Eğer yakınır ve şikâyet ederseniz depresyon olarak bu size geri dönebilir. Bundan hiç şikayetçi olmayın. Şu an üretme ve çalışma zamanındasınız.

09 Şubat’ta Aslan burcunda yaşanacak olan dolunay sizler için bildiğiniz ezberleri bozacak düzeyde olabilir. Daha hoşgörülü ve esnek olmanız gereken bir dönem başlıyor diyebiliriz. Özellikle aşk, ilişkiler ya da çocuklarınız ile ilgili konularda bunu daha fazla hissediyor olabilirsiniz. Bu ay hedeflerinizi doğru belirlemelisiniz. Doğru bir eğitim ya da kariyer planlaması sizlere çok fazla zaman kazandırabilir.

16 Şubat’ta Mars’ın oğlak burcuna geçmesiyle daha fazla harekete geçecek ve artık reel sonuçlara yaklaşacaksınız. Bu ay sizleri ilgilendirecek en önemli konulardan biri 17 Şubat’tan sonra gerçekleşecek olan Merkür gezegenin balık burcundaki gerilemesi olacak. Bu durum sizleri yaptığınız işleri ortaya sunmak ve eksik kalan projelerinizi tamamlamak adına muhteşem bir noktaya taşıyacaktır.

Merkür’ün gerilemesi 11 Mart tarihine kadar devam edecek. Bu yüzden bu zaman sürecinde 2019 yılında yarım kalan işlerinizi tekrar sorgulayabilir ve yeni bir formatta hayata geçirmeyi deneyebilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde küs olduklarınız ya da bazı yanlış anlaşılmalardan ötürü zorluklar söz konusu olabilir. Bu zamanlarda ilişkilerde oluşabilecek gergin durumları doğru yönetirseniz pişmanlıklar duymazsınız. Bu ayı 23 şubattaki balık yeniayı kapatıyorsunuz. Bu sizler için muhteşem haberler ve emeklerinizin karşılığını almak olarak nitelendirilebilir. Umarım ay başındaki engelleri aşmış buradaki ödülleri almış bir şubat ayı geçirmiş olursunuz…

Bu ay geliştirmeniz gereken becerileriniz:

*Hayal kurun

*Sevginizi hakkedenlere verin.

*Karşınızdaki size hata yapmış bile olsa affetmeyi öğrenin.

Umutlu ve sevgi dolu bir şubat ayı dilerim…


Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu insanı genelde sıcak kanlı, arkadaşları ve cevresindekiler ile iyi geçinen, sevecen ve çalışkan insanlardır. Ayrıca Boğa Burcu insanı alındangır. Duygularını dışa vurmaktan çekinen bir yapıları vardır. Boğa burcu insanı genellikle sakin olsalarda sinirlendikleri zaman hırçın ve oldukça tehlikeli olabilmektedirler. İş konusunda hedeflerine ulaşmak için var güçleri ile çalışmayı severler. Her zaman önlerinde bir hedef mevcuttur. Ne istediğini bilen ve bunu elde edebilmek için elinden geleni yapabilecek bir yapıları vardır. Sinirlendikleri zaman tehlikeli olabilselerde aşık olduklarında oldukça sadık ve sevdiği insana bağlanan bir karakteri vardır.

Boğa Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Venüs
Element:
Toprak
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
6, 4
Gün:
Cuma
Uğurlu Taşı:
Zümrüt
Renk:
Pastel mavi, lila
Tarot kartı:
İmparatoriçe
Hayvan:
Boğa
Bitki:
Elma, selvi, menekşe, gelincik
Kıymetli Taş:
Topaz
Kıymetli Maden:
Bakır


Boğa Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi sahip olduklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Kararlı ve sadık, güvenilir, zevk sahibi, sakin, huzur verici, pratik ve ekonomik, verimli
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
İnatçı ve mantıksızca duygusal, fazla sahip olmacı, inatçı, zevklere fazla düşkün, tembelce ve ağır, sadece maddi kazanç peşinde
Mitolojisi;
Boğa tarih boyunca verimlilik sembolü olarak görülmüştür. Boğa pek çok Mısır kültünün dini simgesi halindedir. Kaldeliler kendi mimarilerinde çeşitli boğa figürleri kullanmışlardır. Yunan mitolojisinde Boğa Minos Boğası olarak yer alır. Büyümekte olan Ayın biçimiyle, Boğa boynuzları arasında da bir benzerlik görülür ve günümüzde Giritte boğanın boynuzlarını anlatan pek çok taş bulunmaktadır. Balkanlarda da benzer biçimde kalıntılara rastlanır.Vücutta karşı geldiği bölge: Boyun ve boğaz, tiroid bezi
İlişkilerinde eğilimleri;
Boğa ilişkilerinde güvenlik ve sağlamlık arar. Uzun vadeli düşünür ve sadakata inanır. Yatıştırıcı, huzur verici bir yapısı vardır. Ancak aynı zamanda sahip olmacıdır ve güvensiz hissederse güçlü bir kıskançlık sergileyebilir. Yapıcı ve kararlı olması ona ilişkilerinde uzun vadeli, kazançlı sonuçlar getirir.
Avantajları;
Ona güvenebilirsiniz. Kararlı ve güven vericidir. Sizi yüz üstü bırakmayacaktır. Zevk sahibi olması, barışa ve uyuma önem vermesi en iyi özellikleridir. Fiziksel açıdan tutkulu ve tensel açıdan güçlüdür. Verimli ve ortaklaşa çalışmalarda yaratıcıdır.
Zayıflıkları;
Ancak Boğa’nın İnatçılığı ve akılsızca direnişi zayıf yönüdür. Bu durum kıskançlık söz konusu olduğunda ilişkilerde kilitlenme yaratabilir. Yeteri kadar yaratıcı ve esnek düşünemeyebilir. Daha fazla esnekliğe ve hayal gücüne ihtiyacı vardır. Muhafazakarlığı yüzünden kendini geliştirmekte zorlanabilir.Venüs’ün burcu olan Boğa dişil, manyetik çekiciliğe sahip bir burçtur. Huzurlu yapıları ve sakinlikleri ile aktif biçimde değil ancak, pasif şekilde başkalarını kendilerine doğru çekme gücünü sahiptirler. Aynı zamanda Boğa tensel açıdan karmaşık olmayan, cinsellikte bedensel arzuları güçlü biçimde vurgulayan bir burçtur.Çok fazla söze girip, olayı karmaşıklaştırmadan, açık bir tavırları vardır. Sözler yerine müzik, ya da dokunsal olan şeyler onların cinsel heyecanlarını arttırabilir. Güven veren bir arkadaş ya da düşman olduklarında son derece kararlı bir rakip de olabilirler. Boğa’lar uzun vadeli ilişkileri tercih ederler. Çoğu zaman gençlikt tensel arzuları nedeniyle, yanlış partnerlere de sürüklenme tehlikeleri vardır. Ancak zaman içinde, olgunlaştıkça, daha kararlı ve ayırımcı olmaya başlarlar.Tıpkı boğalar gibi, hemen kızıp sinirlenmezler ancak aşırı kışkırtma altında öfkelerini yatıştırmaları son derece zor olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Boğa kadını dişilik özelliklerini güçlü bir biçimde yansıtır. İlgili gezegen Venüs onlara yuvarlak hatlar, sessiz ama çekici bir albeni ve tensel hazlar verir. Haritalarında Venüs’leri güçlü olan Boğa kadınları güzel olmaya, giyime ve rahatlığa, konfora önem verirler. Bu bakımdan Boğa kadını erkekler için, ideal, uyumlu dişi figürü gibi görünürler.Sadıktır ve aynı kararlılığı ve huzuru karşısından da bekler. Güvenliğe önem vermesi nedeniyle ilişkilerinde para ve güç dolaylı yoldan da olsa önem kazanır. Boğa kadını karşısındakinin güçlü ve gizemli olmasını tercih eder. Güçlü bir ilişkide karşısındakinin onu kıskanması ona gizli bir biçimde keyif verebilir.Muhafazakar bir yapıda olduğu için fazla flörtçü olduğu söylenemez ancak Venüs’ü İkizler burcunda olan Boğa kadınları çok daha hareketli ve ilişkilerinde renkli bir görünüm sergilerler. Venüs’leri Boğa ya da Yengeç burcunda olan kadınlar ise daha anaç ve ailevi değerleri ön plana alabilirler. Boğa’nın bu görünümü çok daha gelenekçi ve her şey uğruna keyfinin, kurulu düzenin bozulmasını istemezler.Boğa kadının doğaya yakın olmak gibi, doğal, verimli bir yapısı vardır. Genel olarak düzen ve alışkanlık yanlısıdırlar. Büyük sürprizlerden ya da ani gelişme ve şakalardan hoşlanmayabilirler. Eğer çok hareketli ve zihinsel yönden fazla heyecan bekleyen birisi iseniz, Boğa size göre olmayabilir, zira Boğa alışılmışın dışına çıkmaktan çok haz duymaz.Genel olarak çok karmaşık şeylerden hoşlanmazlar ve düşündüklerini basit ama etkin bir biçimde ortaya koymayı severler. Söz verdiklerinde mutlaka bunu tutmak isterler ve aynı şeyi partnerlerinden de isterler. Onları mutlu etmek için güven geliştiren, keyif getiren hediyeler alabilirsiniz. Çocuksu olduklarını da söyleyebiliriz.Boğa kadınları eş olarak, maddi konularda son derece yetenekli ve destekleyici olabilirler. Ayakları yere basmayan eşlerini daha becerikli olmaya yöneltebilirler ve değerleri korumaya çalışırlar. Bu bakımdan eşlerinin yanında ekonomi yapmak ve iş hayatında yer almak onlar için çok zor olmaz. Somut düşünceleri vardır.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Boğa erkekleri de son derece fiziksel ve aşka açık kişilerdir ancak ilk planda onları hemen harekete geçirmek için daha fazla çaba sarfetmek gerekebilir. Genel olarak sessiz ama güçlü tiplerdir hatta maço eğilimler de gösterebilirler. Ancak yakın planda bu sert görünümleri yerine yumuşaklık ve huzur yansıtırlar.Biriktirmeyi seven, maddi konularda becerikli tiplerdir. Ağır ağır ama hedefe kitli bir biçimde hareket ederler. Fiziksel görünümlerine önem verirler ve rastgele giyinmek yerine dayanıklı, pratik ama düzgün bir giyinme stilleri vardır. Diğer erkeklere göre renk uyumuna daha fazla özen gösterirler.Yapıcı bir karaktere sahip oldukları için, özellikle huzura ve kararlı bir evlilik arayanlar için ideal bir eş gibi de görünebilirler. Ancak Boğa değişikliklere ve yeniliklere hemen uyum sağlamakta zorlanan bir burç olduğu için, eğer eşi derin ve psikolojik açıdan zorlayıcı bir dönemden geçmekteyse, eş olarak sizi anlamakta zorluk çekebilir ve çok daha yüzeysel düşünebilir.Romantik duygular söz konusu olduğunda kendini güven içinde hissetmek isteyeceğinden, başkaları ile karşılaştırmak gibi bir durumda çok ters tepkiler verebilirler. Eğer Venüs Koç ya da İkizler’de ise daha esnek olabilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar