Boğa Burcu (21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

Bu dolunay etkisiyle, bazı konularda kendinizi duygusal anlamda haksızlığa uğramış ilişkiler içinde kaldığınızı hissedebilirsiniz. Hiçbir suiistimale katlanmak zorunda değilsiniz. Kötü bir muamele ya da değersiz davranışlardan kurtulmanın bir yolu böyle insanlardan uzak durmaktır. Kronikleşmiş duygusal baskılardan artık uzaklaşın.

 

 

Content Video - Boğalar sınırlarınızı koruyun!
Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar; bu hafta size bazı sürprizler hazırlanmış olabilir. Bazı durumlarda, bunlar para ya da maddi işlerinizle, bazılarında ise ailenizin ya da mesleki işlerin gelişimi için alacağınız yeni fırsatlar ve şanslarla ilgili olacaktır. Bu haftayı hayatınızın özel bir dönemi olarak kabul edin. Her gün tadını çıkarın ve şikayetler veya kötü anılarla kendinizi zorlamaktan kaçının. Hafta boyunca ev veya mülkünüzün sorunlarını çözme fırsatınız olacak, bazı durumlarda eski bir ev aletini veya ev aletlerini yenileriyle değiştirmek için kararlar verebilirsiniz.

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu

Boğa ve yükselen boğalar:

Bu ay gökyüzünün en önemli etkinlikleri:

-02 Aralık tarihinde Jüpiter oğlak burcuna geçiş yapıyor. Yaklaşık 1 yıl bu burçta kalacak.

-12 Aralık sabah ikizler burcunda dolunay ve Chiron ileri hareketine dönüyor.

-13 Aralık Venüs-Plüton kavuşumu gerçekleşiyor.

-20 Aralık Venüs Kovaya giriş yapıyor.

-26 Aralık Oğlak burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor ve Güneş-Jüpiter kavuşuyor.

Sevgili Boğalar, bu ay sizler için muhteşem başlangıçlar ve yenilikler vaat ediyor. Yılın bu kısmına kadar oldukça zorlandığınız konusunda hem fikir olabiliriz. Âmâ Artık Jüpiter gezegenin Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla bu ay derin bir nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Daha iyi haber bu yaklaşık 1 yıla yakın sürecek. Mal, mülk ve aile meselelerinizle ilgili birçok konu çözüme kavuşabilir ve borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Bu ay aile bireylerinden ya da yakın bir dostunuzdan bir konuda yardım isteyebilirsiniz. Bu yardımı istemekten korkmamalısınız. İnsanlara güven duyarken onları bu noktada test ettiğinizi çok fazla hissettirmemelisiniz. Özellikle 12 Aralık sonrası çevrenizde size iyi gelmeyen ve rahatsız edici tüm kişileri temizliyorsunuz.

Eski sorunlarınızı tamamen çözüme götürüyorsunuz. Bunlar çok enteresan bir şekilde sizin önünüze gelecek ve sizler bunları ortadan tamamen kaldırabileceksiniz. Mümkün oldukça gökyüzü sizleri bu şekilde güçlü desteklerken mutlaka sizlerin de bu noktada kararlı olması gerekmektedir.2020 yılına yanınızda neleri götürmek istiyorsunuz ya da kimleri 2019 yılında bırakmak istiyorsunuz? Bu soruyu kendinize sormalısınız. Dostlarınıza ya da ailenize belki de partnerinize para konusunda bir destek vermeniz gerekebilir. Bu noktada empati yapın ve yardımcı olun. Tekrar ediyorum, eğer 2020 yılının daha huzurlu ve daha profesyonel geçmesini arzu ediyorsanız bu ay çalıştığınız insanlardan tutun, alışveriş yaptığınız yerlere kadar kendinizi iyi hissetmediğiniz her şeyi yenileme zamanı diyebiliriz. Artık kendinize daha fazla güven duyma zamanı geldi.

Aile içinde bazı gerginlikler ya da problemler geçici bir süreçte sizi huzursuz ediyor olsa da bunları da muhteşem bir şekilde çözüme götüreceksiniz. Bu ay sağlığınıza özenmelisiniz ve yepyeni bir beslenme şekli belirlemelisiniz.2020 yılı kararlarınızı bu ay almalısınız. 20 Aralık sonrası Spor yapmak ya da hayatınızda bağımlılık noktasında olduğunuz bir alışkanlığınızdan kurtulmanız oldukça mümkün görülmektedir. 26 Aralık’ta yaşayacağınız ve önünüzdeki 6 Ay’ı belirleyici bir şekilde başlatacak olan güneş tutulması ile sizi zorlayan şeylerin aslında sizi geliştiren şeyler olduğunu göreceksiniz. Sorunlu bir ilişki içindeyseniz bundan artık ayrılmak ve yeni bir yön belirlemek adına harika olduğunu söyleyebiliriz. Belki de pozitif bir ilişki içindesiniz ve ay sonunda ciddi bir yöne ilişkiyi taşıyacaksınız. Uranüs gezegeni 2018 Mayıs ayından beri sizi zorluyor olsa da şimdi o zorlukların güzelliklerini görme fırsatı ve şansları oluşturacaktır. Lütfen farkındalıklı olun ve kendinize güven duyun. Seneye görüşmek dileğiyle…


Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu insanı genelde sıcak kanlı, arkadaşları ve cevresindekiler ile iyi geçinen, sevecen ve çalışkan insanlardır. Ayrıca Boğa Burcu insanı alındangır. Duygularını dışa vurmaktan çekinen bir yapıları vardır. Boğa burcu insanı genellikle sakin olsalarda sinirlendikleri zaman hırçın ve oldukça tehlikeli olabilmektedirler. İş konusunda hedeflerine ulaşmak için var güçleri ile çalışmayı severler. Her zaman önlerinde bir hedef mevcuttur. Ne istediğini bilen ve bunu elde edebilmek için elinden geleni yapabilecek bir yapıları vardır. Sinirlendikleri zaman tehlikeli olabilselerde aşık olduklarında oldukça sadık ve sevdiği insana bağlanan bir karakteri vardır.

Boğa Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Venüs
Element:
Toprak
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
6, 4
Gün:
Cuma
Uğurlu Taşı:
Zümrüt
Renk:
Pastel mavi, lila
Tarot kartı:
İmparatoriçe
Hayvan:
Boğa
Bitki:
Elma, selvi, menekşe, gelincik
Kıymetli Taş:
Topaz
Kıymetli Maden:
Bakır


Boğa Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi sahip olduklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Kararlı ve sadık, güvenilir, zevk sahibi, sakin, huzur verici, pratik ve ekonomik, verimli
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
İnatçı ve mantıksızca duygusal, fazla sahip olmacı, inatçı, zevklere fazla düşkün, tembelce ve ağır, sadece maddi kazanç peşinde
Mitolojisi;
Boğa tarih boyunca verimlilik sembolü olarak görülmüştür. Boğa pek çok Mısır kültünün dini simgesi halindedir. Kaldeliler kendi mimarilerinde çeşitli boğa figürleri kullanmışlardır. Yunan mitolojisinde Boğa Minos Boğası olarak yer alır. Büyümekte olan Ayın biçimiyle, Boğa boynuzları arasında da bir benzerlik görülür ve günümüzde Giritte boğanın boynuzlarını anlatan pek çok taş bulunmaktadır. Balkanlarda da benzer biçimde kalıntılara rastlanır.Vücutta karşı geldiği bölge: Boyun ve boğaz, tiroid bezi
İlişkilerinde eğilimleri;
Boğa ilişkilerinde güvenlik ve sağlamlık arar. Uzun vadeli düşünür ve sadakata inanır. Yatıştırıcı, huzur verici bir yapısı vardır. Ancak aynı zamanda sahip olmacıdır ve güvensiz hissederse güçlü bir kıskançlık sergileyebilir. Yapıcı ve kararlı olması ona ilişkilerinde uzun vadeli, kazançlı sonuçlar getirir.
Avantajları;
Ona güvenebilirsiniz. Kararlı ve güven vericidir. Sizi yüz üstü bırakmayacaktır. Zevk sahibi olması, barışa ve uyuma önem vermesi en iyi özellikleridir. Fiziksel açıdan tutkulu ve tensel açıdan güçlüdür. Verimli ve ortaklaşa çalışmalarda yaratıcıdır.
Zayıflıkları;
Ancak Boğa’nın İnatçılığı ve akılsızca direnişi zayıf yönüdür. Bu durum kıskançlık söz konusu olduğunda ilişkilerde kilitlenme yaratabilir. Yeteri kadar yaratıcı ve esnek düşünemeyebilir. Daha fazla esnekliğe ve hayal gücüne ihtiyacı vardır. Muhafazakarlığı yüzünden kendini geliştirmekte zorlanabilir.Venüs’ün burcu olan Boğa dişil, manyetik çekiciliğe sahip bir burçtur. Huzurlu yapıları ve sakinlikleri ile aktif biçimde değil ancak, pasif şekilde başkalarını kendilerine doğru çekme gücünü sahiptirler. Aynı zamanda Boğa tensel açıdan karmaşık olmayan, cinsellikte bedensel arzuları güçlü biçimde vurgulayan bir burçtur.Çok fazla söze girip, olayı karmaşıklaştırmadan, açık bir tavırları vardır. Sözler yerine müzik, ya da dokunsal olan şeyler onların cinsel heyecanlarını arttırabilir. Güven veren bir arkadaş ya da düşman olduklarında son derece kararlı bir rakip de olabilirler. Boğa’lar uzun vadeli ilişkileri tercih ederler. Çoğu zaman gençlikt tensel arzuları nedeniyle, yanlış partnerlere de sürüklenme tehlikeleri vardır. Ancak zaman içinde, olgunlaştıkça, daha kararlı ve ayırımcı olmaya başlarlar.Tıpkı boğalar gibi, hemen kızıp sinirlenmezler ancak aşırı kışkırtma altında öfkelerini yatıştırmaları son derece zor olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Boğa kadını dişilik özelliklerini güçlü bir biçimde yansıtır. İlgili gezegen Venüs onlara yuvarlak hatlar, sessiz ama çekici bir albeni ve tensel hazlar verir. Haritalarında Venüs’leri güçlü olan Boğa kadınları güzel olmaya, giyime ve rahatlığa, konfora önem verirler. Bu bakımdan Boğa kadını erkekler için, ideal, uyumlu dişi figürü gibi görünürler.Sadıktır ve aynı kararlılığı ve huzuru karşısından da bekler. Güvenliğe önem vermesi nedeniyle ilişkilerinde para ve güç dolaylı yoldan da olsa önem kazanır. Boğa kadını karşısındakinin güçlü ve gizemli olmasını tercih eder. Güçlü bir ilişkide karşısındakinin onu kıskanması ona gizli bir biçimde keyif verebilir.Muhafazakar bir yapıda olduğu için fazla flörtçü olduğu söylenemez ancak Venüs’ü İkizler burcunda olan Boğa kadınları çok daha hareketli ve ilişkilerinde renkli bir görünüm sergilerler. Venüs’leri Boğa ya da Yengeç burcunda olan kadınlar ise daha anaç ve ailevi değerleri ön plana alabilirler. Boğa’nın bu görünümü çok daha gelenekçi ve her şey uğruna keyfinin, kurulu düzenin bozulmasını istemezler.Boğa kadının doğaya yakın olmak gibi, doğal, verimli bir yapısı vardır. Genel olarak düzen ve alışkanlık yanlısıdırlar. Büyük sürprizlerden ya da ani gelişme ve şakalardan hoşlanmayabilirler. Eğer çok hareketli ve zihinsel yönden fazla heyecan bekleyen birisi iseniz, Boğa size göre olmayabilir, zira Boğa alışılmışın dışına çıkmaktan çok haz duymaz.Genel olarak çok karmaşık şeylerden hoşlanmazlar ve düşündüklerini basit ama etkin bir biçimde ortaya koymayı severler. Söz verdiklerinde mutlaka bunu tutmak isterler ve aynı şeyi partnerlerinden de isterler. Onları mutlu etmek için güven geliştiren, keyif getiren hediyeler alabilirsiniz. Çocuksu olduklarını da söyleyebiliriz.Boğa kadınları eş olarak, maddi konularda son derece yetenekli ve destekleyici olabilirler. Ayakları yere basmayan eşlerini daha becerikli olmaya yöneltebilirler ve değerleri korumaya çalışırlar. Bu bakımdan eşlerinin yanında ekonomi yapmak ve iş hayatında yer almak onlar için çok zor olmaz. Somut düşünceleri vardır.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Boğa erkekleri de son derece fiziksel ve aşka açık kişilerdir ancak ilk planda onları hemen harekete geçirmek için daha fazla çaba sarfetmek gerekebilir. Genel olarak sessiz ama güçlü tiplerdir hatta maço eğilimler de gösterebilirler. Ancak yakın planda bu sert görünümleri yerine yumuşaklık ve huzur yansıtırlar.Biriktirmeyi seven, maddi konularda becerikli tiplerdir. Ağır ağır ama hedefe kitli bir biçimde hareket ederler. Fiziksel görünümlerine önem verirler ve rastgele giyinmek yerine dayanıklı, pratik ama düzgün bir giyinme stilleri vardır. Diğer erkeklere göre renk uyumuna daha fazla özen gösterirler.Yapıcı bir karaktere sahip oldukları için, özellikle huzura ve kararlı bir evlilik arayanlar için ideal bir eş gibi de görünebilirler. Ancak Boğa değişikliklere ve yeniliklere hemen uyum sağlamakta zorlanan bir burç olduğu için, eğer eşi derin ve psikolojik açıdan zorlayıcı bir dönemden geçmekteyse, eş olarak sizi anlamakta zorluk çekebilir ve çok daha yüzeysel düşünebilir.Romantik duygular söz konusu olduğunda kendini güven içinde hissetmek isteyeceğinden, başkaları ile karşılaştırmak gibi bir durumda çok ters tepkiler verebilirler. Eğer Venüs Koç ya da İkizler’de ise daha esnek olabilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar