Boğa Burcu (21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

Uzun vadeli yatırım planlarınızı kafanızda tasarlayabilirsiniz veya kısa vadede bunu oluşturabileceğiniz bir bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Boğalar yeni bir haftaya başlarken kariyer, aile ve finansal konularda yeni kararlar almak zorunda olduğunuzu hissedebilir ve bu alanlarda gerçekten değişime ihtiyacınız olduğunu kabul edebilirsiniz. Haftanın ilk günleri ilişkiler konusunda kafanızın karışık olması gayet doğal olacaktır. Çünkü gerek yakın çevreniz gerekse akrabalık ilişkilerinizde size destek vermeyen ve bugüne kadar yanınızda olmayan bazı kişilerin artık varlığından rahatsız olabilir ve onları yaşamınızdan çıkarabilirsiniz. Kariyer hayatınızda ise hafta ortasından sonra güzel bir fırsat yakalayabilir özellikle bu yakın çevreniz sayesinde gerçekleşebilir. Ancak kariyerle ilgili konularda ailenizle aranızda çıkacak bazı tartışmalar sizleri huzursuzlandırmasın. Onların fikirlerini kabul etmeseniz de saygı duyarak karşılık vermeli ve kendi istekleriniz doğrultusunda ilerlemeniz gerektiğini nazik bir dille söyleyerek yolunuza devam etmelisiniz. Hafta sonu ise özel yaşamla ilgili sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, bu ay içinizde önceliklerinizi belirlemeniz gerektiğini kendinize söylerken başlıyor olabilirsiniz. Yeni bir yeri keşfetme ya da seyahat yapma isteğiniz içinizde artabilir. Bu ay planlayacağınız seyahat fikri sizi bambaşka biri yapabilir. Etrafınızdaki kişilerin yardımına koştuğunuz kadar biraz da kendinize yönelmelisiniz. Bu ay yeni bir yer keşfedin. Konfor alanınızın dışına çıkın. Zira bu fırsatı iyi değerlendirmeniz yılın geri kalan zamanını sizler iyileştirebilir. Anlaşmazlıklar ve rahatınızı bozan gelişmelere asla takılmayın. Bunlar sizi geliştirici konular olacaktır. Bu sürecin de daha öncekilerde olduğu gibi geçici olduğunu unutmamalısınız. Yaşadığınız iyi ve kötü tüm olayları değerlendirirken, intikam duygusuna kapılmamalı sadece hayata beraber devam etmek istediğiniz insanlara odaklanmalısınız. Bu ay partneriniz ya da hayatınızdaki biri hakkında önemli bir olayı öğrenebilirsiniz. Kariyerinizde ekip çalışmalarının aranılan ismi olabilirsiniz. Ancak sadece beklentilerinizi abartmadan, çok çalışarak ve karşı tarafa ciddi bir güvenilirlik sağlayarak hareket etmek bilincinde olursanız kazanabilirsiniz. Bu ay ailedeki bir kişinin işi ya da eğitimi ile ilgili bir olayı çözmeniz gerekebilir. 

Evinizde bazı onarımlar veya değişiklikler yapma konusunda ani bir karar verebilirsiniz. Bunlar için uygun bir ay olduğu söylenebilir. Aynı zamanda Plüton’un düz hareketine dönmesi ile mali işlerinizin gelişimi açısından bu ay sizin için uygun olacaktır. Daha iyi bir gelir elde etmek için, bir nedenden ötürü gecikmiş olan bir parayı almak ve daha pek çok şey için yeni fırsatlara sahip olabilirsiniz. Fiziksel anlamda ayak burkulmaları veya ufak tefek sakarlıklara dikkat etmelisiniz. Bu ay yapacağınız çok önemli bir toplantı ya da görüşme hayatınızı değiştirebilir. Emek verdiğiniz ancak istediğiniz sonucu alamadığınız bir işinizle ilgili, sabırla beklemeye devam etmelisiniz. Bu ay kazançlarınız, sabrınızla size dönecektir. Partneriniz ya da iş arkadaşlarınızla ilgili şok edici gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Durumu mantık süzgecinden geçirerek değerlendirmelisiniz. Hukuki yazışmaları ve davaları olan bir Boğa burcuysanız, kendinizi savunmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte yapacağınız yazışmaları iyi düşünerek yapmalısınız. Duygusal hayatınızda bazı durumları toparlamak isterken gerilimli zamanlar yaşansa da dargınlıklar son bulacaktır. Karmaşaların içinden iyilik ve güzellikleri bulup çıkarabileceğiniz güzel bir ay dileriz.


Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu insanı genelde sıcak kanlı, arkadaşları ve cevresindekiler ile iyi geçinen, sevecen ve çalışkan insanlardır. Ayrıca Boğa Burcu insanı alındangır. Duygularını dışa vurmaktan çekinen bir yapıları vardır. Boğa burcu insanı genellikle sakin olsalarda sinirlendikleri zaman hırçın ve oldukça tehlikeli olabilmektedirler. İş konusunda hedeflerine ulaşmak için var güçleri ile çalışmayı severler. Her zaman önlerinde bir hedef mevcuttur. Ne istediğini bilen ve bunu elde edebilmek için elinden geleni yapabilecek bir yapıları vardır. Sinirlendikleri zaman tehlikeli olabilselerde aşık olduklarında oldukça sadık ve sevdiği insana bağlanan bir karakteri vardır.

Boğa Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Venüs
Element:
Toprak
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
6, 4
Gün:
Cuma
Uğurlu Taşı:
Zümrüt
Renk:
Pastel mavi, lila
Tarot kartı:
İmparatoriçe
Hayvan:
Boğa
Bitki:
Elma, selvi, menekşe, gelincik
Kıymetli Taş:
Topaz
Kıymetli Maden:
Bakır


Boğa Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi sahip olduklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Kararlı ve sadık, güvenilir, zevk sahibi, sakin, huzur verici, pratik ve ekonomik, verimli
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
İnatçı ve mantıksızca duygusal, fazla sahip olmacı, inatçı, zevklere fazla düşkün, tembelce ve ağır, sadece maddi kazanç peşinde
Mitolojisi;
Boğa tarih boyunca verimlilik sembolü olarak görülmüştür. Boğa pek çok Mısır kültünün dini simgesi halindedir. Kaldeliler kendi mimarilerinde çeşitli boğa figürleri kullanmışlardır. Yunan mitolojisinde Boğa Minos Boğası olarak yer alır. Büyümekte olan Ayın biçimiyle, Boğa boynuzları arasında da bir benzerlik görülür ve günümüzde Giritte boğanın boynuzlarını anlatan pek çok taş bulunmaktadır. Balkanlarda da benzer biçimde kalıntılara rastlanır.Vücutta karşı geldiği bölge: Boyun ve boğaz, tiroid bezi
İlişkilerinde eğilimleri;
Boğa ilişkilerinde güvenlik ve sağlamlık arar. Uzun vadeli düşünür ve sadakata inanır. Yatıştırıcı, huzur verici bir yapısı vardır. Ancak aynı zamanda sahip olmacıdır ve güvensiz hissederse güçlü bir kıskançlık sergileyebilir. Yapıcı ve kararlı olması ona ilişkilerinde uzun vadeli, kazançlı sonuçlar getirir.
Avantajları;
Ona güvenebilirsiniz. Kararlı ve güven vericidir. Sizi yüz üstü bırakmayacaktır. Zevk sahibi olması, barışa ve uyuma önem vermesi en iyi özellikleridir. Fiziksel açıdan tutkulu ve tensel açıdan güçlüdür. Verimli ve ortaklaşa çalışmalarda yaratıcıdır.
Zayıflıkları;
Ancak Boğa’nın İnatçılığı ve akılsızca direnişi zayıf yönüdür. Bu durum kıskançlık söz konusu olduğunda ilişkilerde kilitlenme yaratabilir. Yeteri kadar yaratıcı ve esnek düşünemeyebilir. Daha fazla esnekliğe ve hayal gücüne ihtiyacı vardır. Muhafazakarlığı yüzünden kendini geliştirmekte zorlanabilir.Venüs’ün burcu olan Boğa dişil, manyetik çekiciliğe sahip bir burçtur. Huzurlu yapıları ve sakinlikleri ile aktif biçimde değil ancak, pasif şekilde başkalarını kendilerine doğru çekme gücünü sahiptirler. Aynı zamanda Boğa tensel açıdan karmaşık olmayan, cinsellikte bedensel arzuları güçlü biçimde vurgulayan bir burçtur.Çok fazla söze girip, olayı karmaşıklaştırmadan, açık bir tavırları vardır. Sözler yerine müzik, ya da dokunsal olan şeyler onların cinsel heyecanlarını arttırabilir. Güven veren bir arkadaş ya da düşman olduklarında son derece kararlı bir rakip de olabilirler. Boğa’lar uzun vadeli ilişkileri tercih ederler. Çoğu zaman gençlikt tensel arzuları nedeniyle, yanlış partnerlere de sürüklenme tehlikeleri vardır. Ancak zaman içinde, olgunlaştıkça, daha kararlı ve ayırımcı olmaya başlarlar.Tıpkı boğalar gibi, hemen kızıp sinirlenmezler ancak aşırı kışkırtma altında öfkelerini yatıştırmaları son derece zor olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Boğa kadını dişilik özelliklerini güçlü bir biçimde yansıtır. İlgili gezegen Venüs onlara yuvarlak hatlar, sessiz ama çekici bir albeni ve tensel hazlar verir. Haritalarında Venüs’leri güçlü olan Boğa kadınları güzel olmaya, giyime ve rahatlığa, konfora önem verirler. Bu bakımdan Boğa kadını erkekler için, ideal, uyumlu dişi figürü gibi görünürler.Sadıktır ve aynı kararlılığı ve huzuru karşısından da bekler. Güvenliğe önem vermesi nedeniyle ilişkilerinde para ve güç dolaylı yoldan da olsa önem kazanır. Boğa kadını karşısındakinin güçlü ve gizemli olmasını tercih eder. Güçlü bir ilişkide karşısındakinin onu kıskanması ona gizli bir biçimde keyif verebilir.Muhafazakar bir yapıda olduğu için fazla flörtçü olduğu söylenemez ancak Venüs’ü İkizler burcunda olan Boğa kadınları çok daha hareketli ve ilişkilerinde renkli bir görünüm sergilerler. Venüs’leri Boğa ya da Yengeç burcunda olan kadınlar ise daha anaç ve ailevi değerleri ön plana alabilirler. Boğa’nın bu görünümü çok daha gelenekçi ve her şey uğruna keyfinin, kurulu düzenin bozulmasını istemezler.Boğa kadının doğaya yakın olmak gibi, doğal, verimli bir yapısı vardır. Genel olarak düzen ve alışkanlık yanlısıdırlar. Büyük sürprizlerden ya da ani gelişme ve şakalardan hoşlanmayabilirler. Eğer çok hareketli ve zihinsel yönden fazla heyecan bekleyen birisi iseniz, Boğa size göre olmayabilir, zira Boğa alışılmışın dışına çıkmaktan çok haz duymaz.Genel olarak çok karmaşık şeylerden hoşlanmazlar ve düşündüklerini basit ama etkin bir biçimde ortaya koymayı severler. Söz verdiklerinde mutlaka bunu tutmak isterler ve aynı şeyi partnerlerinden de isterler. Onları mutlu etmek için güven geliştiren, keyif getiren hediyeler alabilirsiniz. Çocuksu olduklarını da söyleyebiliriz.Boğa kadınları eş olarak, maddi konularda son derece yetenekli ve destekleyici olabilirler. Ayakları yere basmayan eşlerini daha becerikli olmaya yöneltebilirler ve değerleri korumaya çalışırlar. Bu bakımdan eşlerinin yanında ekonomi yapmak ve iş hayatında yer almak onlar için çok zor olmaz. Somut düşünceleri vardır.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Boğa erkekleri de son derece fiziksel ve aşka açık kişilerdir ancak ilk planda onları hemen harekete geçirmek için daha fazla çaba sarfetmek gerekebilir. Genel olarak sessiz ama güçlü tiplerdir hatta maço eğilimler de gösterebilirler. Ancak yakın planda bu sert görünümleri yerine yumuşaklık ve huzur yansıtırlar.Biriktirmeyi seven, maddi konularda becerikli tiplerdir. Ağır ağır ama hedefe kitli bir biçimde hareket ederler. Fiziksel görünümlerine önem verirler ve rastgele giyinmek yerine dayanıklı, pratik ama düzgün bir giyinme stilleri vardır. Diğer erkeklere göre renk uyumuna daha fazla özen gösterirler.Yapıcı bir karaktere sahip oldukları için, özellikle huzura ve kararlı bir evlilik arayanlar için ideal bir eş gibi de görünebilirler. Ancak Boğa değişikliklere ve yeniliklere hemen uyum sağlamakta zorlanan bir burç olduğu için, eğer eşi derin ve psikolojik açıdan zorlayıcı bir dönemden geçmekteyse, eş olarak sizi anlamakta zorluk çekebilir ve çok daha yüzeysel düşünebilir.Romantik duygular söz konusu olduğunda kendini güven içinde hissetmek isteyeceğinden, başkaları ile karşılaştırmak gibi bir durumda çok ters tepkiler verebilirler. Eğer Venüs Koç ya da İkizler’de ise daha esnek olabilirler.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar