Başak Burcu (23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcu Günlük Burç Yorumu

Ailevi konularınızla ilgili size yüklenmiş olan görevler sizleri biraz fazla bunaltmış olabilir. Bununla ilgili kendinizi koruma altına almanız ve sınırlarınızda çizmeniz gerekmektedir.

Başak Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Başaklar yeni bir haftaya girdiğiniz bugünün başlangıcında kendinizi ilişkiler yönünden karmaşık düşünceler içerisinde bulabilir ve dostluklarla ilgili yeni kararlar almak isteği içinde olabilirsiniz. Özel yaşamla ilgili bazı şüphe ve kuruntularınız sizi partnerinize karşı soğuk davranışlara itebilir. Kafanızda düşündüğünüz bazı oluşumların gerçek nedenini bulabilmek için açık ve net konuşmalar yapmak isteği içinde davranabilirsiniz. Finansal konularda ise ailenize destek olmanız gereken sorumluluklarınız olabilir. Aynı zamanda kariyeriniz ile ilgili konularda da bazı ikilemler arasında kalabilirsiniz. Aile bireyleriyle bu konuda anlaşmazlık yaşamamak için onların sözlerine itibar etmeli ve düşüncelerini ilgiyle dinlemelisiniz. Hafta sonu ise sürpriz bir haber alarak yaşamımızın akışı birdenbire değişebilir. Özellikle aşk konularında meydana gelebilecek bu durum sizleri heyecanlandırabilir ve yeni kararlar almaya sevk edebilir.

Başak Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, maddi konularınız ve kariyerinizle ilgili güzel gelişmeler elde edebileceğiniz bir Ekim ayına başlıyorsunuz. Etrafınızda olup biten olumsuz olayların dışında kalmayı başarmalı ve hedeflerinize odaklanmalısınız. Zira artık kariyerinizde büyük bir sıçrama ve başarı zamanı. Bu ay hepsinden özel, iyi değerlendirmelisiniz. Üzerinizden dağılan bulutlar kaleminizi güçlendirebilir, kitap, eğitim vb projeniz varsa hızlanabilir ve toplum yararına çalışmalara imza atabilirsiniz. Geçmişten gelen bazı enkazları temizleyebilirsiniz. Bazı “keşkelere” kapılmamalı ve yeni bir sayfa açma konusunda kendinize yardımcı olmalısınız.

Haklılığınız anlaşılabilir ve size hakkınız olan gelebilir. Tercihiniz affetmek olduğunda, iç huzuru yakalayabilirsiniz. Bu yüzden geriye bakmamalı ve yüzünüzü güldürecek, ileriye dönük kararlar almalısınız. Ekim ayında bu çalışmalarınızı, tecrübesine ve sezgilerine güvendiğiniz kişilerden alacağınız desteklerle daha iyiye taşıyabilirsiniz. Ayın son günlerine doğru maddi konularda ve özel hayatınızla ilgili, beklenmedik gelişmeler sizi bulabilir. Tabularınızı yıkmanız halinde duymak istediğiniz güzel şeyleri hayat kulağınıza fısıldayabilir. Yeni adımlar atabilir, hatta evlilik gibi ciddi bir karar da alabilirsiniz. Evliliğinin yolunda gitmediğini düşünen Başaklar, ayın son günlerinde ciddi kararların eşiğine gelebilir.

Ancak aceleci olmamalı, kararınızı süreci takip ederek vermelisiniz. Bu sizi pişmanlıktan koruyabilir. Beklemediğiniz bir seyahat yapmanız gerekebilir. Sağlığınıza yeteri kadar önem veren kişilersiniz ama kendi adınıza teşhisler koymamalısınız. Titizliğiniz ve detaycılığınızın arttığı bir aydasınız. Titizliğinizle çevrenize hayatı zindan etmemelisiniz.  Bu ay yöneticinizle ya da iş arkadaşlarınızla yaşamanız muhtemel olan bazı aksiliklere karşı daha sevgi dolu ve uzlaşmacı olmanız sizin zamanı kaliteli geçirmenize neden olabilir. Kendinize zaman ayırdığınız, güzel ve sağlam adımlar atabileceğiniz güzel bir ay dileriz.


Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu insanı mantıklı olmaları ile tanınırlar. Yaşanan olaylara genellikle mantık çerçevesinden bakmayı severler. Pek fazla duygusal oldukları söylenemez. Pratik ve entellektüel olarak tanınırlar. Çevresindeki insanları analiz etmekten de hoşlanırlar. Ama insanları övmeyi pek sevmezler. Onlar için herşey mantıklı ve olması gerektiği gibi olmalıdır. Başak burcu insanı pek fazla duygusal olmadığı için aşk konusunda da sıkıntı çekebilmektedir. Bazı durumlarda insanları çok fazla tenkit etmeleri ve eleştirmeleri olumsuz sayılabilecek özelliklerindendir. Birçok iş dalında başarılı olabilirler. İnsanlara akıl vermekten ve onlara yardım etmektende hoşlanırlar. Başak burcu insanı kendi dünyasının esiri ve detaylarında kurbanı olabilirler.

Başak Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Merkür
Element:
Toprak
Nitelik:
Değişken
Uğurlu Sayıları:
6
Gün:
Çarşamba
Uğurlu Taşı:
Meryem Taşı
Renk:
Sarı, Yeşil
Tarot kartı:
Ermiş
Hayvan:
Tüm evciller
Bitki:
Nergis
Kıymetli Taş:
Koyu safir, zebercet
Kıymetli Maden:
Cıva


Başak Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi hizmet ederek arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Yardımcı, hizmet bilir, alçakgönüllü, mükemmeliyetçi, ince, zeki bir araştırmacı
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Aşırı endişeli ve eleştirici, duygusuz ve gizleyici, detaylarda kaybolan, köle ruhlu, kararsız
Mitolojisi;
Bu burç bakire olarak temsil edilir. Saflığın, el değmemişliğin ve temizliğin simgesidir. Mısır‘da Isis‘in hikâyesinde, Yunanlılarda Zeus‘un kızı Astrae‘de aynı tema vurgulanır. Başak hasat dönemiyle yakından ilişkilidir. Bakire Meryem yine benzer bir simgedir. Bu isim Sanskritçede okyanus anlamına da gelen Maya, Latincede ise deniz anlamında mare olarak geçer. Isa sözü ise Yunanca icythys yani Balık olarak tanımlanmıştır.
İlişkilerinde eğilimleri;
Başak’lar saflığa önem verirler ve ilişkilerini net bir biçimde görmek isterler. Ancak böylece kendilerini güvende hissedeceklerdir. Başak’lar aynı zamanda sağlıkla, zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal anlamda da sağlıklı olmayı arzu ederler. İlişkilerinde en ufak ayrıntılara takılabilirler. Düzenlilik de onların en önemli özelliklerinden birisidir. Bu düzen ve organizasyonu ilişkilerinde de ararlar.
Avantajları;
Başaklar çok süslü şeylerden hoşlanmazlar ve ilişkilerinde ağırbaşlı ve ciddidirler. Bu özellikleri çok önemli gözükmese de, aslında ilişkilerinin düzenli ve net olmasına yardımcı olur. Becerikli ve çalışkan olmaları da onlara ilişkilerde bazı kolaylıklar sağlar. Yardım anında sizin yanınızda olacaklardır. Başak’lar sorumluluklardan kaçmazlar, tam tersine kendilerine yeni görevler de yaratabilirler.
Zayıflıkları;
Detaylara fazla takılmaları onların en zayıf noktalarından birisidir. Bir ilişkide bu yıpratıcı boyutlara dönüşebilir. Fazla eleştiren bir yapıda olmaları bezdirici olabilir. Ayrıca Başak’lar çok rahat değil ve geniş yürekli değillerdir. Kendilerini suçlu hissederek sınırlandırabilirler. Bu eğilimleri yüzünden cinsel anlamda bazen soğuk algılanabilirler. Fazla ekonomik ve hesaplı olmaları da onların hayatın zevkli yönlerini görmelerine engel olabilir.Başak detaylara önem veren, başkalarına hizmet edinmeyi görev edinmiş, dişil bir burçtur. Romantik olmaktan çok gerçekçidir. Bu nedenle onun başını döndürebilmek zor olacaktır. Mükemmeliğe önem veren bu burç ilişkilerinde kendisini bir kurban haline dönüştürebilir. Ne kadar akılcı ve dakik olsa da, karşısına daha gevşek, duygusal açıdan hassas ve daha karmaşık karakterler çıkabilir. Bu özellikle yükselen Başak için dikkat çekici olabilir.Dikkatleri üzerine çekmediği sürece çok iyi bir organizatör, pazarlamacı ya da yönetici olabilir ancak kişisel başarı ve performansından çok yaptığı işi önemseyecektir.Başak’ın aşırı eleştirel tutumu ilişkilerinde önemli bir handikap haline gelebilir. Ancak çok güvendiği durumlarda kendi özel duygularını açabilir. Duygularını açık bir biçimde değil, ancak dolambaçlı yollarla ifade etmesi, müşkülpesent olması onun detaylara aşırı takılmasından kaynaklanır. Cinsellikte hemen ateşleneceğini sanmamalısınız. Aslında Başak zekası ve mizahi tarafı ile son derece eğlenceli ve kendini aklıyla sevdiren bir partnerdir, ancak romantizmi yakalaması için daha fazla çabaya ihtiyacı olacaktır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Başak kadını görünüşte çok parlak ya da gösterişli değildir, ancak onu diğerlerinden ayıran özelliği zeki ve becerikli olmasıdır. Duygusal anlamda çok güçlü olduğunu söylemeyiz. Aklı başında havası, eleştirel eğilimleri ile kendi konusunda uzman gözükür. Başak ne Yengeç gibi aşırı koruyucu ve hassas, ne de Terazi gibi fazla havada ve hafiftir.İlişkilerinde netlik, mükemmellik ve dürüstlük arayacaktır. Sizden emin olabilmek için, pek fark ettirmeden sorular soracak ve test edici davranacaktır. Başak güven duyduğu zaman son derece verici ve fedakardır. Hatta ilişkilerinde kendi kurban edecek derecede fedakar da davranabilir.Aşktaki tutumu daha çekingen ve huzursuz olabilir. Başak kadını her konuda aklına güvenir ancak aşk söz konusu olduğunda çok tutarlı olduğunu söyleyemeyiz. Zira aşk akıldan öte bir şeydir. Başak bu alanda ya çekingen ya da duygularını gizleyici hareket edebilir. Yakın beraberliklerinde fazla titiz ve mükemmeliyetçi olmasından dolayı problemler yaşayabilir. Kuşkusuz bu durumu haritasında Venüs’ün konumu belirleyecektir. Venüs’ü Yengeç ya da Akrep burcunda olan Başak kadınları duygusal alanda daha derin ve verici olabilirler. Eğer Venüs Aslan ya da Terazi’de ise, daha sosyal ve dışadönük ve gösterişçi, entelektüel anlamda ben burdayım tipler olabilir. Venüs Güneş’le Başak’taysa, ilişkilerinde akılcılık, seçicilik, işe yarar olmak ve fedakarlık daha fazla göze çarpacaktır.Başak ilişkilerinde asla sorumsuz ve hafif birisi değildir. İlişkilerine emek sarfetmekten çekinmez. Kendini adamak, sorumlu hissetmek ister. Aradığı mükemmeliyeti ve saflığı gerçek hayatta bulması neredeyse imkansızdır.Başak burcunun karşısında Balık burcu yer aldığı için, Başak daha yumuşak, ruhsal konulara değer veren kişilere doğru ister istemez çekilecek ve Balık’ın detaylara takılmayan, evrensel tutumundan dersler alacaktır. Eğer Başaklar duyguları ile daha fazla temas ederler ve hayatlarında aşırı eleştiriden kaçınırlarsa, ilişkilerinde de daha mutlu olabilirler.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Başak erkeği akılcı, pratik konularda başarılıdır ve hırslı bile olsa, akılcılığı elden bırakmayan bir soğukkanlılık yansıtabilir. Bu erkek genel tavırları içinde daha uyumlu ve ilişkilerinde zeka, nüktedanlık arayan birisidir. Tutkulu aşkların kahramanı değildir ve duygularını çok daha kibar ve ince bir biçimde ifade etmek için çalışacaktır. Başak erkeğinden macera beklememelisin.Sorumluluk duygusu gelişmiş bir eştir ancak fazla dikkatli olması ya da sizi eleştirmesi aslında kötü niyetinden değil, elinden başka bir şeyin gelmemesindendir. Eğer bu erkeğin haritasında Ay ateş elementi burçlardaysa, örneğin Yay ya da Koç’taysa, duygusal açıdan daha sıcak ve hareketli olabilir.Aşkta aceleci değildir ve seçici davranacaktır. Bu yüzden evlilik için geç bile kalabilir. Mükemelliyetçilik huyundan dolayı onu tanımak kimi zaman güçleşebilir. Eğer kafasına bir şey takılmışsa, bu aşk hayatını doğrudan etkileyebilir ve huzur bulmakta zorlanabilir.Aşırı talepkar birisi değildir ancak tekrarlanan hataları affetmeyecektir. Genellikle dakik ve sadıktır fakat ondan cömertlik değil, akılcı bir yaklaşım beklemelisiniz.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar