Aslan Burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

Önemli iş projeleri gündeme gelebilir ve yeni adımlar atabilirsiniz. Yurt dışı veya ticari projelerinizle ilgili konularınız var ise onları bugün mutlaka takip etmelisiniz. Hayatınıza yeni bir yön vermenin zamanı geldi. Bu hafta sonunu bu bilinç içinde geçirmeniz size yeni yollar bulma konusunda yardımcı olacaktır.

Aslan Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Aslanlar yeni bir haftanın başlangıcında kendinizi duygusal olarak çelişkili ve kararsız bir ruh hali içinde bulabilir özellikle maddi konularla ilgili kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Kariyer yaşamınızla ilgili belli bir yöne gitme isteğiniz alacağınız bir haber üzerine geri tepebilir. Çevrenizden duymuş olduğunuz bu sözler sizi kendinize getirebilir ve hırslarınızın peşinden gitme isteği bu sözler üzerine azalabilir. Bu hafta sosyal çevre ilişkilerinizle ilgili daha aktif olmak ve toplum içinde daha fazla kendinizi göstermek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda hobilerinize ve sevdiğiniz işlere yönelip kendinize de vakit ayırma isteği içinde davranabilirsiniz. Özel yaşamda ise partnerinize destek olmanız gereken süreçler başlayabilir. Bu maddi konularla ilgili de olabilir. Hafta sonu iş birliği ve kariyer konusunda daha fazla kafanızı yormak ve yeni bir ortak bulmak arayışında olabilirsiniz.

Aslan Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, bu ay yeni bir filmin vizyona girmesi gibi bir heyecan yaşamaya hazır olun. Hayatınızda yepyeni bir başlangıca doğru ilerliyorsunuz. Sadece bu ay içinde yakın bir arkadaşınızın ya da sevdiğiniz bir dostunuzun sağlığı ile ilgili endişe ya da kaygı sizde farklı duygular yaşatabilir. Belki de yakın arkadaşınızın sağlığı değil Sorun ne olursa olsun, şöyle düşünmelisiniz; “Dün başlamadı ve yarın çözülmeyecek.”
Bu ay iş ortaklarınızla önemli bir toplantı ya da önemli bir iş görüşmesi içinde olup 16 Ekim sonrası yepyeni bir projeye adım adım atabilirsiniz. Seyahat etmek için harika bir aydasınız.

Ekim yeni bir aşk ya da yeni bir romantik buluşma için heyecan verici olduğundan bahsetmek isterim. İçinizden hemen gelecek vaat ediyor mu diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Önemli olan birlikte geçireceğiniz harika zaman dilimi olacağını söyleyebilirim. Bu ay, uzun zamandır görmediğiniz insanlarla evinizi ziyaret etmekten keyif alacaksınız. Profesyonel istikrarlı bir duruş içinde olursanız kariyer gelişimi için muhteşem başarılar elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu ay özellikle yapmanız gereken yeni bilgiler öğrenmeniz ve yeni beceriler kazanmanızdır. Görevinizi değiştirmek veya işinizde sahip olduğunuz sorumlulukları genişletmeniz için büyük olasılıklar var. Maddi konularda olmadığınız kadar avantajlı teklifler içinde olabilirsiniz. İkna ve öğreti kabiliyetinizle, yaptığınız iş ya da eğitiminizle ilgili güzel ivmeler yakalayabilir, kariyerinizi geliştirecek ipuçlarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu ay özellikle 19-20-21 Ekim tarihlerinden alacağınız haberlerin doğruluğunu araştırmalısınız. Yolunuza taş koymak isteyen kötü niyetli kişilerle mücadele etmenize sebep olabilir. Sizden saklanan, gizli kalan ama farkında olduğunuz bir konu ile yüzleşebilirsiniz. Kendinizi asla açıklaması zor durumlar içine sokmamalısınız. Dikkatli olmalı ve güveneceğiniz kişileri iyi seçmelisiniz. İyi niyetinizi ve özgüveninizi asla bırakmadan hareket ettiğinizde, çıkış yolları sizi bulabilir. Bu ay daha bilge ve daha güçlü bir tavır içinde olmalısınız. İlişkilerinizi stabil tutmalısınız. Özellikle duygusal hayatınızda yaşayacağınız güzel gelişmeler, her şeye rağmen sizi mutlu edecektir. Vazgeçmemelisiniz. İyi niyetinizin karşılığını bulabileceğiniz güzel bir ay dileriz.


Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu idareci olarak tanınırlar. Aslan burcundan doğan insanlar eğer bu yeteneklerini iyi kullanabilirseler iş hayatında ve toplumda oldukça başarılı olacaktırlar. Aslan burcu insanı insanları etkileyebilmek konusunda yeteneklidir. Bazı durumlarda kendini beğenmiş bir kişilikleri olabilir. Bu kendini beğenmişliğe birde bencillik eklenebilir. Bu gibi durumlarda dikkat etmek gerekir. Aslan burcu insanı yaratıcıdır. Çalışmayı severler ve azimlidirler.

Aslan Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Güneş
Element:
Ateş
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
5
Gün:
Pazar
Uğurlu Taşı:
Elmas
Renk:
Sarı, turuncu
Tarot kartı:
Kader Çarkı
Hayvan:
Aslan, kedi
Bitki:
Ayçiçeği, gül, krizantem, orkide
Kıymetli Taş:
Kedi gözü, pırlanta, sarı safir
Kıymetli Maden:
Altın


Aslan Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi yarattıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Kendine güvenen ve enerjik, ilham veren, yaratıcı, güçlü bir etkileme gücü, artistik, güvenilir ve koruyucu
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Sert ve fazla despot, pohpohlanmaya dayanamayan, sürekli ilgi merkezi olmak isteyen, küstah, diktatör gibi, abartılı ve egoist
Mitolojisi;
Aslan figürü tarih boyunca kahramanlık ve krallık sembolü olarak değerlendirilmiştir. Araplar ona Esad, Hintliler Asleha derler. Eski Mısırda kral Necepso dünyanın yaratıldığı sırada Güneş‘in Denebola yıldızıyla birlikte doğduğundan söz eder. Yunan ve Roma mitolojilerinde Herkül Nemean aslanı ile savaşır. Aslan aynı zamanda Romalılarda gücün sembolü olmuştur.
İlişkilerinde eğilimleri;
Aslan ilişkilerinde sağlamlık ister ve dikkatin sürekli üstünde olmasından hoşlanır. Kimi zaman gibi gururlu, kimi zaman da neşeyle dolu bir çocuk gibidir. Son derece verici ve koruyucudur ancak otoritesinin sorgulanmasından hoşlanmaz. Oyuncu ve hayatı seven ve bunu yansıtan bir karakteri vardır.
Avantajları;
Güçlü ve mağrurdur ve çok iyi bir koruyucudur. İlişkisinde karşısındaki kişiyi yüceltmeyi sever. Bu yüzden cömerttir. Sürekli ve sağlam ilişkilerden hoşlanır. Hiçbir konuda aceleden hoşlanmaz. İlham veren, neşe ve enerji katan bir yönü vardır. Güçlü bir dost olabilir.
Zayıflıkları;
Kendi merkezli düşünmesinden dolayı, kimi zaman ezici davranabilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olması muhafazakarlık getirebilir. Aşırı gururu kibire dönüşerek yıkıcı olabilir. Zevklerinde abartıya kaçması yüzünden kızdırıldığında kabalaşabilir. Herşeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilir.Kişisel çekicilikleri ve karizmaları onları çekim merkezi haline dönüştürür. Yaşama sevinçleri ve kendilerine güvenleri ile başkalarına da heves ve coşku getirirler. İnandırıcı ve tutkulu karakterde büyük düşünce sahibidirler. Bu nedenle ilişkilerinde şımartılmak, gösterdikleri ilgi kadarını geri almak isterler. Eğer bu ilgiyi göremezler sıkılırlar ve tatmin olamayabilirler. zayıf bir partneri tercih etmezler, eğer bu yönde bir partner söz konusu ise onlara ezici davranabilirler. Bu bakımdan Aslanlar ilişkilerinde güçlü ve parlak egolarını kontrol etmek zorundadırlar ve bunu başarmaları hiç de kolay olmayabilir.Aslan, eril ve kendine yeten, kendine son derece güven duyan, yaratıcı bir burçtur. Bununla birlikte, bu güçlü dış görünüşün altında güvensizlik ortaya çıkabilir. Pohpohlanmak ihtiyacı önemli bir problem yaratabilir. Baskın olmaları ve kendi performanslarını aşırı önemsemeleri yüzünden cinsel yaşamda kimi zaman kendilerini ketleyebilirler ve soğukluk yaşayabilirler. İlişkilerinde ego problemleri yaşama eğilimleri onları belirli ilişkilere tutsak edebilir ve onlar için hiç de iyi olmayan bu beraberliklerinden kolayca kurtulamayabilirler.Bir ilişkide merkezde olmak isteyeceklerdir. Romantik hayaller, şaşaaya eğilimleri fazladır. Aşk ve keyif için para harcamayı severler.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Aslan kadını üzerine dikkat çekmesini bilen birisidir ve kendine güvenir. Bu yüzden ona yaklaşmak için kendinizi zayıf göstermemelisiniz. Zira zayıf karakterlerden hoşlanmaz. Aslan kadının da doğal bir yöneticilik vasfı vardır. Beraberliklerinde kendisini asla ezdirmeyecektir.Parlak olan şeyler, lüks ve güzel olan şeyler dikkatini hemen çekecektir. Genel olarak kendine bakar ve vücuduna önem verir. Beraberliklerinde güven ve kararlılık arar. O da direksiyonda olmak isteyecek ve kendi haklarını sonuna kadar savunacaktır. Aslan kadınından yumuşak başlı olmayı beklememek gerekir. Ancak fazla güç düşkünü ise, bu beraberliklerinde problemler yaratacaktır.Güçlü Aslan kadınlarının evlenmeleri her zaman biraz daha zordur. Zira hem güçlü bir partnere çekilirler ama aynı zamanda kendileri ezdirmeyeceklerdir. Eğer astrolojik haritalarında Güneş ve Mars arasında kare ya da karşıt gibi sert bir açı varsa, bu eşleri ile çekişme içinde olacaklarını gösterir.Venüs gezegeni İkizler ve Aslan’da olanlar ilişkilerinde çok daha dışadönük ve maceracı olabilirler. Bu Aslan kadını sosyal yaşamdan ve zenginliklerini göstermekten hoşlanır. Venüs eğer Yengeç ya da Başak’taysa, daha ılımlı, daha yumuşak başlı ve muhafazakar değerlere yakın bir tavır içinde olacaklardır. Eğer haritalarında su elementi eksikliği söz konusuysa, bu uzun süreli ilişkileri sürdürememeye neden olabilir. Bu kadınlar çok daha maskulen özellikler yansıtabilirler.Aslan kadını anne olarak cömert, çocuğundan çok şey bekleyen, onu gözeten ve kollayan özellikler gösterir. Ancak çocuklarına karşı fazla baskıcı olma eğilimleri de olabilir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Aslan erkeği kendine güvenen havasıyla ve dik duruşuyla genellikle çekici bir yapıdadır. Yönetici tarafları fazlasıyla gelişmiştir ancak aşırı durumlarda fazlasıyla buyurgan ve ataerkil özelliklere de sahip olabilir.Sevgisinde cömerttir, eşine karşı şımartıcı davranacaktır. Bu erkeğin zevkleri de gelişmiştir ve güzel yaşamdan, keyifli bir hayattan yanadır. Sabit bir burç olduğu için beraberliklerinde genel olarak sadıktır ancak haritasında Ay Güneş’le uyumsuz ve Mars sert açılar altındaysa daha maceraperest olabilir.Aslan erkeği duygularını ketlemez ve açık bir tutum sergiler. Ancak kişilik çatışmalarına kolayca girebilir. Eğer gururu incinirse çok sert tepkiler verebilir. Genel olarak öfkesi hızlı yükselir ancak ardından gönül alıcı hareket edecek ve kolayca affedebilecektir. Aslan erkeği büyük değişikliklerden hoşlanmaz ve karşısındaki kişiden de kararlılık bekler. Bu yüzden Onun oldukça muhafazakar olduğunu da söyleyebiliriz.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar