Aslan Burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

Geçmiş ilişkilerinizle ilgili bazı konular sizlerin hayatında duygusal bir baskı yaratmış olabilir. İlişkilerde sizden beklenmeyen yön değişimleri olabilir. Aşk’a bakış açınız değişiyor.

Aslan Burcu Haftalık Burç Yorumu

Haftaya Balık burcundaki yeni ay ile başlıyorsunuz. İşler oldukça hızlanıyor ve harekete geçiyorsunuz diyebiliriz. Akraba ya da aile içi bazı problemler çözüme gidebilir. Bu haftaki deneyimlerinizin çoğu, geleceğinizi oluşturacak planların gelişimini belirleyecektir. Önemli haberler beklemeniz gereken heyecanlı bir hafta olduğunuzu söyleyebiliriz. Alabileceğiniz bir teklif sizi heyecanlandıracaktır. Birçoğunuz profesyonel çevrelerde yeni insanlarla tanışmak üzeresiniz. Bu hafta yeni buluşma, yeni bir aşk ilişkisi ya da flört söz konusu olabilir. Ancak en önemli kural karşı tarafın duygularıyla oynamamanız gerekir. Görünmeyen yasaları ihlal etmemelisiniz.

Aslan Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Aslanlar ve Yükselen burcu Aslan olanlar; bu ay sizler için oldukça önemli ve sonuç aldığınız bir ay denilebilir.9 şubatta sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunay ısrarla ilişkisel konularınıza vurgu yapıyor. Bu ilişkiler aşk ya da iş ilişkileri olabilir. Ocak ayı bu bağlamda oldukça sizleri yormuş veya üzmüş olabilir. Ama şimdi direksiyonu toparlama zamanı geldi.

7 Şubat’ta Venüs’ün koç burcuna geçmesiyle ilişkilerde büyük bazı değişimler söz konusu olabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz ya da yeni bazı değişimler içinde olabilirsiniz. Evliyseniz evliliğinizde bir karar alabilirsiniz. Geçmiş oluşumlar ve sorunları hallederken aynı zamanda ayın ilk on günü de yeni başlangıç fırsatları gündeme gelebilir. Finansal anlamdaki, sorunların üstesinden gelmek adına yeni yol haritaları gündeme gelebilir. Yanlış olan finansal kararlar dönmek ve yeni kararlar alarak bu problemleri telafi etmek isteyeceksiniz. Uzlaşmanın ne kadar önemli bir davranış şekli olduğunu hayatınızda ki önemini de kavrıyor olacaksınız. Kararsız kaldığınız ya da muhalif olduğunuz konuları hayatınızda şifalandırabileceksiniz. 17 Şubat’ta Merkür gezegeni balık burcunda gerileme hareketine başlayacak. Ayın ikinci yarısı ilişkilerde yanılgılara ya da aldanmalara karşı dikkat etmelisiniz. Sözleşme ve anlaşmalarda bir tarafın sözlerinde durmaması sizi rahatsız edebilir ve sizde ipleri koparma noktasına gelebilirsiniz dikkat. Ayın ikinci yarısı ilişkilerde eksiklikler tamamlanıyor olacak. Ailevi bağlarınızda aynı şekilde güçleniyor olması sizi duygusal anlamda güvenli bir yapıya büründürebilir.15-16-17 Şubat tarihlerinde sizi heyecanlandırabilecek yeni bir tanışmaya karşı hazırlıklı olmalısınız.

23 Şubat’ta Balık burcunda gerçekleşecek yeniay ile iş hayatınızda uzun zamandır bulamadığınız takdir ya da onayı bulabilirsiniz. Terfi, Yer değişikliği gibi konular ön plana gelebilir. Devletle ilgili beklediğiniz bir haber ya da bir değişim sizleri şaşırtabilir. Krediler, borçlar veya alacaklar gibi konularınızın sonuçlanması sizleri önemli bir başarıya taşıyabilir. İş hayatınızda en önemli olan konun istikrar olduğunu ve sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini bu ay hatırlatırız.

Bu ay geliştirmeniz gereken becerileriniz:

*Sorumluluklarınızı yeniden şekillendirin.

*İstikrarlı olun.

*Krizlerden daha fazla kriz çıkartmak yerine fırsat çıkartmayı bu ay öğrenin.


Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu idareci olarak tanınırlar. Aslan burcundan doğan insanlar eğer bu yeteneklerini iyi kullanabilirseler iş hayatında ve toplumda oldukça başarılı olacaktırlar. Aslan burcu insanı insanları etkileyebilmek konusunda yeteneklidir. Bazı durumlarda kendini beğenmiş bir kişilikleri olabilir. Bu kendini beğenmişliğe birde bencillik eklenebilir. Bu gibi durumlarda dikkat etmek gerekir. Aslan burcu insanı yaratıcıdır. Çalışmayı severler ve azimlidirler.

Aslan Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Güneş
Element:
Ateş
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
5
Gün:
Pazar
Uğurlu Taşı:
Elmas
Renk:
Sarı, turuncu
Tarot kartı:
Kader Çarkı
Hayvan:
Aslan, kedi
Bitki:
Ayçiçeği, gül, krizantem, orkide
Kıymetli Taş:
Kedi gözü, pırlanta, sarı safir
Kıymetli Maden:
Altın


Aslan Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi yarattıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Kendine güvenen ve enerjik, ilham veren, yaratıcı, güçlü bir etkileme gücü, artistik, güvenilir ve koruyucu
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Sert ve fazla despot, pohpohlanmaya dayanamayan, sürekli ilgi merkezi olmak isteyen, küstah, diktatör gibi, abartılı ve egoist
Mitolojisi;
Aslan figürü tarih boyunca kahramanlık ve krallık sembolü olarak değerlendirilmiştir. Araplar ona Esad, Hintliler Asleha derler. Eski Mısırda kral Necepso dünyanın yaratıldığı sırada Güneş‘in Denebola yıldızıyla birlikte doğduğundan söz eder. Yunan ve Roma mitolojilerinde Herkül Nemean aslanı ile savaşır. Aslan aynı zamanda Romalılarda gücün sembolü olmuştur.
İlişkilerinde eğilimleri;
Aslan ilişkilerinde sağlamlık ister ve dikkatin sürekli üstünde olmasından hoşlanır. Kimi zaman gibi gururlu, kimi zaman da neşeyle dolu bir çocuk gibidir. Son derece verici ve koruyucudur ancak otoritesinin sorgulanmasından hoşlanmaz. Oyuncu ve hayatı seven ve bunu yansıtan bir karakteri vardır.
Avantajları;
Güçlü ve mağrurdur ve çok iyi bir koruyucudur. İlişkisinde karşısındaki kişiyi yüceltmeyi sever. Bu yüzden cömerttir. Sürekli ve sağlam ilişkilerden hoşlanır. Hiçbir konuda aceleden hoşlanmaz. İlham veren, neşe ve enerji katan bir yönü vardır. Güçlü bir dost olabilir.
Zayıflıkları;
Kendi merkezli düşünmesinden dolayı, kimi zaman ezici davranabilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olması muhafazakarlık getirebilir. Aşırı gururu kibire dönüşerek yıkıcı olabilir. Zevklerinde abartıya kaçması yüzünden kızdırıldığında kabalaşabilir. Herşeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilir.Kişisel çekicilikleri ve karizmaları onları çekim merkezi haline dönüştürür. Yaşama sevinçleri ve kendilerine güvenleri ile başkalarına da heves ve coşku getirirler. İnandırıcı ve tutkulu karakterde büyük düşünce sahibidirler. Bu nedenle ilişkilerinde şımartılmak, gösterdikleri ilgi kadarını geri almak isterler. Eğer bu ilgiyi göremezler sıkılırlar ve tatmin olamayabilirler. zayıf bir partneri tercih etmezler, eğer bu yönde bir partner söz konusu ise onlara ezici davranabilirler. Bu bakımdan Aslanlar ilişkilerinde güçlü ve parlak egolarını kontrol etmek zorundadırlar ve bunu başarmaları hiç de kolay olmayabilir.Aslan, eril ve kendine yeten, kendine son derece güven duyan, yaratıcı bir burçtur. Bununla birlikte, bu güçlü dış görünüşün altında güvensizlik ortaya çıkabilir. Pohpohlanmak ihtiyacı önemli bir problem yaratabilir. Baskın olmaları ve kendi performanslarını aşırı önemsemeleri yüzünden cinsel yaşamda kimi zaman kendilerini ketleyebilirler ve soğukluk yaşayabilirler. İlişkilerinde ego problemleri yaşama eğilimleri onları belirli ilişkilere tutsak edebilir ve onlar için hiç de iyi olmayan bu beraberliklerinden kolayca kurtulamayabilirler.Bir ilişkide merkezde olmak isteyeceklerdir. Romantik hayaller, şaşaaya eğilimleri fazladır. Aşk ve keyif için para harcamayı severler.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Aslan kadını üzerine dikkat çekmesini bilen birisidir ve kendine güvenir. Bu yüzden ona yaklaşmak için kendinizi zayıf göstermemelisiniz. Zira zayıf karakterlerden hoşlanmaz. Aslan kadının da doğal bir yöneticilik vasfı vardır. Beraberliklerinde kendisini asla ezdirmeyecektir.Parlak olan şeyler, lüks ve güzel olan şeyler dikkatini hemen çekecektir. Genel olarak kendine bakar ve vücuduna önem verir. Beraberliklerinde güven ve kararlılık arar. O da direksiyonda olmak isteyecek ve kendi haklarını sonuna kadar savunacaktır. Aslan kadınından yumuşak başlı olmayı beklememek gerekir. Ancak fazla güç düşkünü ise, bu beraberliklerinde problemler yaratacaktır.Güçlü Aslan kadınlarının evlenmeleri her zaman biraz daha zordur. Zira hem güçlü bir partnere çekilirler ama aynı zamanda kendileri ezdirmeyeceklerdir. Eğer astrolojik haritalarında Güneş ve Mars arasında kare ya da karşıt gibi sert bir açı varsa, bu eşleri ile çekişme içinde olacaklarını gösterir.Venüs gezegeni İkizler ve Aslan’da olanlar ilişkilerinde çok daha dışadönük ve maceracı olabilirler. Bu Aslan kadını sosyal yaşamdan ve zenginliklerini göstermekten hoşlanır. Venüs eğer Yengeç ya da Başak’taysa, daha ılımlı, daha yumuşak başlı ve muhafazakar değerlere yakın bir tavır içinde olacaklardır. Eğer haritalarında su elementi eksikliği söz konusuysa, bu uzun süreli ilişkileri sürdürememeye neden olabilir. Bu kadınlar çok daha maskulen özellikler yansıtabilirler.Aslan kadını anne olarak cömert, çocuğundan çok şey bekleyen, onu gözeten ve kollayan özellikler gösterir. Ancak çocuklarına karşı fazla baskıcı olma eğilimleri de olabilir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Aslan erkeği kendine güvenen havasıyla ve dik duruşuyla genellikle çekici bir yapıdadır. Yönetici tarafları fazlasıyla gelişmiştir ancak aşırı durumlarda fazlasıyla buyurgan ve ataerkil özelliklere de sahip olabilir.Sevgisinde cömerttir, eşine karşı şımartıcı davranacaktır. Bu erkeğin zevkleri de gelişmiştir ve güzel yaşamdan, keyifli bir hayattan yanadır. Sabit bir burç olduğu için beraberliklerinde genel olarak sadıktır ancak haritasında Ay Güneş’le uyumsuz ve Mars sert açılar altındaysa daha maceraperest olabilir.Aslan erkeği duygularını ketlemez ve açık bir tutum sergiler. Ancak kişilik çatışmalarına kolayca girebilir. Eğer gururu incinirse çok sert tepkiler verebilir. Genel olarak öfkesi hızlı yükselir ancak ardından gönül alıcı hareket edecek ve kolayca affedebilecektir. Aslan erkeği büyük değişikliklerden hoşlanmaz ve karşısındaki kişiden de kararlılık bekler. Bu yüzden Onun oldukça muhafazakar olduğunu da söyleyebiliriz.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar