Aslan Burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

Kariyerinizle ilgili konuların gündemde olduğu bir gün. Aynı zamanda aşk ve ilişkilerde güzel gelişmeler gündeminizde olabilir. Bu durum işe kanalize olmanızı zorlaştırabilir.

Aslan Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar; bu hafta arkadaşlarınızın ailesindeki olaylarla ya da problemleriyle uğraşarak başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın sizin varlığına, yardımına veya desteğine ihtiyaçları olabilirler. Ciddi giden bir ilişkiniz varsa bu ilişkinin geleceğini tartışmak için doğru olabilir. Bu haftanın tatsız deneyimleri sizi bazı insanlara karşı hayal kırıklığı uğratabilir. Ancak bu duruma asla üzüntü ile yaklaşmayın aksine bu durum hayatınızdaki fazlalıkları temizleyecektir.

Aslan Burcu Aylık Burç Yorumu

Aslan ve yükselen aslanlar;

Bu ay gökyüzünün en önemli etkinlikleri:

-02 Aralık tarihinde Jüpiter oğlak burcuna geçiş yapıyor. Yaklaşık 1 yıl bu burçta kalacak.

-12 Aralık sabah ikizler burcunda dolunay ve Chiron ileri hareketine dönüyor.

-13 Aralık Venüs-Plüton kavuşumu gerçekleşiyor.

-20 Aralık Venüs Kovaya giriş yapıyor.

-26 Aralık Oğlak burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor ve Güneş-Jüpiter kavuşuyor.

Sevgili aslanlar, özellikle bu ay ek kazançlı bazı işler içine girebilirsiniz. Yarı zamanlı veya diğer yeni iş fırsatlarına hazırsanız aralık ayında daha iyi bir gelir elde etme şansına sahip olacaksınız. Bu ay irtibatlarınız güçleniyor. Kadın ortaklarınızla yapacağınız girişimlerde önemli başarılar elde edebilirsiniz. İş yerinizde belki uzun zamandır çelişkiler yaşıyordunuz. Bu ay bu çelişkiler yerini daha iyi başarılara bırakıyor olacaktır. Herhangi bir şekilde veya başka bir durumdan ötürü adli veya yasal bir davanın içerisine girmek durumunda kaldıysanız bu ay bununla ilgili bazı olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ailenizden aldığınız baskı ve kendi sorumluluklarınızı yerine getirme dürtünüz doğru orantılı ilerleyebilir.

Belki yeni bir iş kurma ya da yeni bir işe girme gibi durumlar ailenizin sizi baskılaması sayesinde gelişecektir. Yoksa sizler her şeyin en mükemmel olmasını beklerken zaman kaybediyor olabilirsiniz. Ya da ev ortamınızı paylaşmak durumunda kalabilirsiniz. Belki de yeni bir yaşam alanı arayışı içinde olabilirsiniz. Evinizle ya da ev sahibinizle yaşanabilecek problemlerde fevri olmayın. Daha sakin kalmayı deneyin. Eğer bu ay çocuk düşünüyorsanız ya da çocuklarınızla ilgili sorumluluklarda bazı değişim kararlarınız varsa oldukça uygun bir ay içindesiniz. Bu ay içinde sağlığınıza, tedavinize veya diş hekiminizle ilgili randevularınızı oluşturup eksiklerinizi tamamlayın. 20 Aralık sonrası İlginç bir teklif, bir yerden promosyon kazanımlar ya da maaş değişikliği gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.23 Aralık sonrası resmi evrak ve belgelerinizi düzenleyeceğiniz bir süreç başlayabilir.

Çevrenizdeki insanlarla ya da ailenizle uzaktan iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Beklenmeyen bir para durumu ortaya çıkarsa burada belirli bir zaman isteyin. Zihinsel anlamda kendinizi yormadan ilerlemelisiniz. Aşk hayatınızda bazı tıkanıklar bu ay açılıyor olabilir. Sizlerde ilişkinizdeki bağlılığı sorgulayıp bunun bir ciddiyete gitmesini isteyebilirsiniz. Belki evlenmek, yuva kurmak ya da ilişkinizde kendinizi ait hissetmek istiyorsunuz. Bunlar için bu ay acele etmemelisiniz. Biraz daha sabırlı olmalısınız. İş yerinizde herhangi bir aşk konusu gündeminize gelebilir. Sizden etkilenen biri ya da size duygularını açmak isteyen biri olabilir. Bu noktada kişinin evli olup olmadığından ya da size her tür konuda dürüst olup olmadığını iyi tespit etmelisiniz. Güzel bir ay dileriz.


Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu idareci olarak tanınırlar. Aslan burcundan doğan insanlar eğer bu yeteneklerini iyi kullanabilirseler iş hayatında ve toplumda oldukça başarılı olacaktırlar. Aslan burcu insanı insanları etkileyebilmek konusunda yeteneklidir. Bazı durumlarda kendini beğenmiş bir kişilikleri olabilir. Bu kendini beğenmişliğe birde bencillik eklenebilir. Bu gibi durumlarda dikkat etmek gerekir. Aslan burcu insanı yaratıcıdır. Çalışmayı severler ve azimlidirler.

Aslan Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Güneş
Element:
Ateş
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
5
Gün:
Pazar
Uğurlu Taşı:
Elmas
Renk:
Sarı, turuncu
Tarot kartı:
Kader Çarkı
Hayvan:
Aslan, kedi
Bitki:
Ayçiçeği, gül, krizantem, orkide
Kıymetli Taş:
Kedi gözü, pırlanta, sarı safir
Kıymetli Maden:
Altın


Aslan Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi yarattıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Kendine güvenen ve enerjik, ilham veren, yaratıcı, güçlü bir etkileme gücü, artistik, güvenilir ve koruyucu
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Sert ve fazla despot, pohpohlanmaya dayanamayan, sürekli ilgi merkezi olmak isteyen, küstah, diktatör gibi, abartılı ve egoist
Mitolojisi;
Aslan figürü tarih boyunca kahramanlık ve krallık sembolü olarak değerlendirilmiştir. Araplar ona Esad, Hintliler Asleha derler. Eski Mısırda kral Necepso dünyanın yaratıldığı sırada Güneş‘in Denebola yıldızıyla birlikte doğduğundan söz eder. Yunan ve Roma mitolojilerinde Herkül Nemean aslanı ile savaşır. Aslan aynı zamanda Romalılarda gücün sembolü olmuştur.
İlişkilerinde eğilimleri;
Aslan ilişkilerinde sağlamlık ister ve dikkatin sürekli üstünde olmasından hoşlanır. Kimi zaman gibi gururlu, kimi zaman da neşeyle dolu bir çocuk gibidir. Son derece verici ve koruyucudur ancak otoritesinin sorgulanmasından hoşlanmaz. Oyuncu ve hayatı seven ve bunu yansıtan bir karakteri vardır.
Avantajları;
Güçlü ve mağrurdur ve çok iyi bir koruyucudur. İlişkisinde karşısındaki kişiyi yüceltmeyi sever. Bu yüzden cömerttir. Sürekli ve sağlam ilişkilerden hoşlanır. Hiçbir konuda aceleden hoşlanmaz. İlham veren, neşe ve enerji katan bir yönü vardır. Güçlü bir dost olabilir.
Zayıflıkları;
Kendi merkezli düşünmesinden dolayı, kimi zaman ezici davranabilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olması muhafazakarlık getirebilir. Aşırı gururu kibire dönüşerek yıkıcı olabilir. Zevklerinde abartıya kaçması yüzünden kızdırıldığında kabalaşabilir. Herşeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilir.Kişisel çekicilikleri ve karizmaları onları çekim merkezi haline dönüştürür. Yaşama sevinçleri ve kendilerine güvenleri ile başkalarına da heves ve coşku getirirler. İnandırıcı ve tutkulu karakterde büyük düşünce sahibidirler. Bu nedenle ilişkilerinde şımartılmak, gösterdikleri ilgi kadarını geri almak isterler. Eğer bu ilgiyi göremezler sıkılırlar ve tatmin olamayabilirler. zayıf bir partneri tercih etmezler, eğer bu yönde bir partner söz konusu ise onlara ezici davranabilirler. Bu bakımdan Aslanlar ilişkilerinde güçlü ve parlak egolarını kontrol etmek zorundadırlar ve bunu başarmaları hiç de kolay olmayabilir.Aslan, eril ve kendine yeten, kendine son derece güven duyan, yaratıcı bir burçtur. Bununla birlikte, bu güçlü dış görünüşün altında güvensizlik ortaya çıkabilir. Pohpohlanmak ihtiyacı önemli bir problem yaratabilir. Baskın olmaları ve kendi performanslarını aşırı önemsemeleri yüzünden cinsel yaşamda kimi zaman kendilerini ketleyebilirler ve soğukluk yaşayabilirler. İlişkilerinde ego problemleri yaşama eğilimleri onları belirli ilişkilere tutsak edebilir ve onlar için hiç de iyi olmayan bu beraberliklerinden kolayca kurtulamayabilirler.Bir ilişkide merkezde olmak isteyeceklerdir. Romantik hayaller, şaşaaya eğilimleri fazladır. Aşk ve keyif için para harcamayı severler.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Aslan kadını üzerine dikkat çekmesini bilen birisidir ve kendine güvenir. Bu yüzden ona yaklaşmak için kendinizi zayıf göstermemelisiniz. Zira zayıf karakterlerden hoşlanmaz. Aslan kadının da doğal bir yöneticilik vasfı vardır. Beraberliklerinde kendisini asla ezdirmeyecektir.Parlak olan şeyler, lüks ve güzel olan şeyler dikkatini hemen çekecektir. Genel olarak kendine bakar ve vücuduna önem verir. Beraberliklerinde güven ve kararlılık arar. O da direksiyonda olmak isteyecek ve kendi haklarını sonuna kadar savunacaktır. Aslan kadınından yumuşak başlı olmayı beklememek gerekir. Ancak fazla güç düşkünü ise, bu beraberliklerinde problemler yaratacaktır.Güçlü Aslan kadınlarının evlenmeleri her zaman biraz daha zordur. Zira hem güçlü bir partnere çekilirler ama aynı zamanda kendileri ezdirmeyeceklerdir. Eğer astrolojik haritalarında Güneş ve Mars arasında kare ya da karşıt gibi sert bir açı varsa, bu eşleri ile çekişme içinde olacaklarını gösterir.Venüs gezegeni İkizler ve Aslan’da olanlar ilişkilerinde çok daha dışadönük ve maceracı olabilirler. Bu Aslan kadını sosyal yaşamdan ve zenginliklerini göstermekten hoşlanır. Venüs eğer Yengeç ya da Başak’taysa, daha ılımlı, daha yumuşak başlı ve muhafazakar değerlere yakın bir tavır içinde olacaklardır. Eğer haritalarında su elementi eksikliği söz konusuysa, bu uzun süreli ilişkileri sürdürememeye neden olabilir. Bu kadınlar çok daha maskulen özellikler yansıtabilirler.Aslan kadını anne olarak cömert, çocuğundan çok şey bekleyen, onu gözeten ve kollayan özellikler gösterir. Ancak çocuklarına karşı fazla baskıcı olma eğilimleri de olabilir.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Aslan erkeği kendine güvenen havasıyla ve dik duruşuyla genellikle çekici bir yapıdadır. Yönetici tarafları fazlasıyla gelişmiştir ancak aşırı durumlarda fazlasıyla buyurgan ve ataerkil özelliklere de sahip olabilir.Sevgisinde cömerttir, eşine karşı şımartıcı davranacaktır. Bu erkeğin zevkleri de gelişmiştir ve güzel yaşamdan, keyifli bir hayattan yanadır. Sabit bir burç olduğu için beraberliklerinde genel olarak sadıktır ancak haritasında Ay Güneş’le uyumsuz ve Mars sert açılar altındaysa daha maceraperest olabilir.Aslan erkeği duygularını ketlemez ve açık bir tutum sergiler. Ancak kişilik çatışmalarına kolayca girebilir. Eğer gururu incinirse çok sert tepkiler verebilir. Genel olarak öfkesi hızlı yükselir ancak ardından gönül alıcı hareket edecek ve kolayca affedebilecektir. Aslan erkeği büyük değişikliklerden hoşlanmaz ve karşısındaki kişiden de kararlılık bekler. Bu yüzden Onun oldukça muhafazakar olduğunu da söyleyebiliriz.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar