Akrep Burcu (23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu

Bugün motive olmanızın kaynağı her neyse onu bulup sadece kendi adınıza bunu yapmak isteyebilirsiniz. Stresten uzaklaşmanız da fayda var.

Akrep Burcu Haftalık Burç Yorumu

Sevgili Akrepler, yeni bir haftaya başladığımız bugün her şeyin istediğiniz yönde gelişmesini arzu edebilir ve beklentilerinize bir an önce kavuşmak niyeti ile hareket edebilirsiniz. Bu hafta özellikle aile yaşamınızda ilgili bazı sorunlar canınızı sıkabilir ve bunları çözüme kavuşturmak amacıyla aile bireyleriyle konuşabilirsiniz. Konuşma sırasında yanlış anlaşılmalara meydan vermeden söylediklerinizin kabul görmesini beklemek niyeti ile çıktığınız bu yolda hem eşinizin hem de çocuklarınızın desteğini arkanızda görebilirsiniz. Çalışma ortamında ise can sıkıcı bir durumla karşılaşabilir bir müddet bunun sebebini düşünerek geçirebilirsiniz. Ancak işinizde göstermiş olduğunuz başarı, sorumluluk ve disiplin anlayışınız sizi diğerlerinden ayıran en önemli özelliğiniz. Hafta sonu uzak bir seyahate çıkabilir ve yakında akrabanızı ziyarete gidebilirsiniz.

Akrep Burcu Aylık Burç Yorumu

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, sizleri unutulmaz bir Ekim ayı bekliyor diyebiliriz. Bir şeylere başlıyorsunuz ama içinize sinmiyor gibi hissedebilirsiniz. Belki de yol öyle güzel geliyor ki size kimin ne dediğini çok umursamıyor olabilirsiniz. Aslında uzun zamandır savaşınız verdiğiniz konular karşısındaki yorgunluğunuzun bitip bunun ödüllerini alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Hak ettiğinizi düşündüğünüz, hayalini kurduğunuz iş, evlilik, çocuk veya projeleriniz, sürprizlerle yüzünüzü güldürebilir. Kişisel özgürlüklerinizi gerçekleştirmek adına radikal kararlar alabilirsiniz ve sizi bu yola iten önemli gelişmeler meydana gelebilir.

Kariyer hayatınızı olumlu açıdan destekleyecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yabancı ortaklar ve uluslararası iş bağlantıları karşınıza çıkarsa bunları değerlendirmenizde fayda var. Finansal konularınızla ilgili sorunların üstesinden gelebilirsiniz. İş hayatınızda parlamalar yaşarken aynı zamanda bazı rekabetler ve can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sakin ve mantıklı hamlelerle bu durumun etkisini azaltabilirsiniz. Ters gittiğini düşündüğünüz işler varsa, ayın ikinci yarısında bu konu fazlasıyla gündeminiz olabilir. Bazı gizli bilgiler, yalanlamalar ve ithamların sakinliğinizi bozmasına müsaade etmemelisiniz. Gökyüzü, iş hayatınızı iyileştireceği gibi duygusal yaşantınıza da sihirli dokunuşlar yapabilir. Yalnız bir Akrep burcu iseniz, beklentiniz olmasa da aşk kapınızı çalabilir ve ciddi adımlar hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz.

13 Ekim’de gerçekleşecek dolunay, sizi şaşırtan gelişmeleri beraberinde getirebilir. Bu süreçte bir alım satım yapmak ya da bir karar vermeniz gerekmesi halinde, tüm açılarıyla düşünerek hareket etmelisiniz. Banka kartlarınız, kimliğiniz veya önemli belgelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunları çaldırma veya kaybetme gibi durumlara karşı daha öngörülü olmalısınız. “Yok ya ne olacak” ya da “kim ne yapsın” gibi düşünceler içinde olmamalısınız. Bu ay çok fazla mahkeme ve dava gibi konular içerisine girmemelisiniz. Aile içinde yaşanan huzursuzluklara çözümler bulmak isterken baskıcı davranışlarınızla tüm okları kendi üzerinize çekmemelisiniz. Özellikle akraba veya yakın ilişkilerinizde üzerinize vazife olmayan hiçbir bağlantıya dahil olmamalısınız. Parasal olarak aşırı harcamalardan kaçınmalısınız. Doğru kararların doğru ve mutlu eden sonuçları getireceği güzel bir ay dileriz.

 


Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu insanı zeki, kurnaz ve güçlü olmaları ile tanınır. Akrep burcu insanının kaybetmeye tahammülü pek yoktur. Her zaman zirvede olmak isterler. Akrep burcu insanında birçok duygu her zaman en üst noktadadır. Çok sevip değer vermekten hoşlanırlar. Akrep burcu insanı kendi içindeki gücü dışa vurabilmeyi başarırsa, başaramayacağı altından kalkamayacağı bir iş yoktur. Akrep burcu insanı ihtiraslarının ve öfkesinin esiri olabilir, bu konuda dikkatli olmalıdır. Kendi içlerine kapanıp yaşamayı oldukça çok severler. Akrep burcu insanları eleştirmekten çok hoşlanır ama kendilerinin eleştirilmesinden hiç haz almazlar. Ruhsal olarak içe kapanık olsalarda İş konusunda girişken olmaları ile tanınırlar.

Akrep Burcu Detayları

Yönetici Gezegeni:
Pluto-Mars
Element:
Su
Nitelik:
Sabit
Uğurlu Sayıları:
2, 4
Gün:
Çarşamba
Uğurlu Taşı:
Topaz
Renk:
Koyu kırmızı, şarap, patlıcan moru
Tarot kartı:
Ölüm
Hayvan:
Akrep ve diğer yeraltı yaratıkları
Bitki:
Akasya, krizantem, açelya
Kıymetli Taş:
Turkuaz, yılantaşı
Kıymetli Maden:
Plütonyum


Akrep Burcu Kişisel Özellikleri

Tanımlayan söz;
Kendimi arzuladıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında;
Fiziksel açıdan güçlü ve konsantrasyon sahibi, kararlılık, delici bir anlayış, hayatın anlamını sorgulayan, değişime eğilim, kendini yenileme arzusu, başkalarına ilham veren ve derin
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında;
Kıskanç ve yıkıcı hareket eden, kin duygusunu besleyen, karanlık ve acımasız, başkalarının zayıflıklarından beslenen, egoist
Mitolojisi;
Bu burcun sembolüne ait pek çok imge Yaratılış kitabı içinde yer alır. Mezopotamya‘da bu burç karanlığın işaretidir. Akatlar Akrep‘i Girteb, iğneleyen anlamında çağırmışlardır. Yunan hikâyelerinde Apollo‘nun atlarını korkutarak kaçıran dev bir yaratık olarak görülür. Diğer bir hikâyede de Avcı Orion Akrep tarafından öldürülmeye çalışılır. Zodyak‘ta Orion ve Akrep takımyıldızları birbirinin 180 derece karşısında dururlar. Bu burcun en önemli yıldızı Antares‘tir. (anti-ares)
İlişkilerinde eğilimleri;
Akrep’ler yakın ilişkilerinde büyük bir yoğunluk ve güven içinde olma arzusu içindedirler. Bu yüzden çok huzurlu birliktelikler yaşamazlar. Bir beraberlik onların hayatına büyük bir dönüşüm getirmelidir. Bu tutumları yüzünden kendilerini ve partnerlerini yıpratabilirler. Daha sakin ve güven veren bir eş tarafından dengelenmeleri gerekir. Ancak tutkulu yanları onların yüzeysel ilişkilerden çok uzun vadeli birlikteliklere eğilim göstermesine neden olabilir. Eğer haritalarında daha fazla aşırılık getiren unsurlar varsa, bu durum ilişkilerinde ani bitişlere neden olabilir.
Avantajları;
krep burcundan birisiyle beraber olmak hayatınıza daha fazla derinlik ve duygusal tecrübe katacaktır. Akrep size güvendiği andan itibaren bu tutumunu sonuna kadar sürdürmek ister. Burcun gizemli çekiciliği yine aşk hayatınıza büyük bir heyecan katabilir. Dayanıklı ve ruhsal açıdan derin bir eş olarak Akrep hayatınıza beklentilerinizin çok ötesinde yenilenme getirebilir.
Zayıflıkları;
Akrep kötü huylarından kolayca sıyrılamayabilir ve genellikle kıskançlık ya da endişe beraberliklerin önemli gerginliklere ve problemlere yol açacaktır. Bu burcun insanı kontrol etmeye eğilimlidir. Bu nedenle ilişkinizde kendinizi daha kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bir duygu insanı olarak Akrebi anlamak da zor olacaktır.Akrep karanlık ve gizemli bir burçtur. Yüksek bir kişisel çekim, derinlik ve güç sahibi olma arzusu onu ilişkilerinde yoğun deneyimlere çekecektir. Farkında olmadan bile seksi olabilirler. Cinsel heyecana karşı fazlasıyla duyarlı ve bu yönde talepkar olabilirler. Akrep aynı zamanda sınırları da zorlayan bir burçtur. Yeni deneyimler ona çekici gelir ve aşkın ateşinde tutku ile yanmak isterler. Bir bakıma Akrep, Boğa’ların tam tersine varolanla değil, varolanı sürekli değiştirmekle uğraşır.Eğer bir beraberlik çok sakin ve sağlam ilerliyorsa, Akrep bundan da şikayet edebilir. Zira Akrep yerinde uslu uslu oturabilen bir burç değildir. Mutlaka bir yenilenme ve kriz yaratma arzusundadır.Akrep dişil bir burç olmakla birlikte, Mars yönetimindedir. Savaş gezegeni Mars bu burca büyük bir dayanıklılık ve kontrol duygusu getirir. Su elementinden olmasına karşın, güçlü duygularını dışarı yansıtmayı tercih etmezler. Ser verip sır vermemek, özellikle yükselen Akrep’lerin dikkat çeken bir özelliğidir. Sabit nitelikte bir burç olması nedeniyle, ilişkilerinde kararlı ve sahip olmacı bir tavır sergilerler.Keskin sezgileri sayesinde karşısındaki kişiyi bir MR cihazı gibi okuyabilir. Ancak bu durum Akrep’lere ilişkilerinde önemli problemler de getirecektir. Zira ilişkilerinde fazla özgürlükçü ve toleranslı olmayabilirler. Tam tersine baskın, çoğu zaman kıskanç ve kızdırıldığında öfkesini uzun süre tutan bir yönü de vardır.
Oğlak Kadını’nın yaklaşımı;
Akrep kadını partnerinin güçlü ve kararlı olmasını tercih eder. Zayıf bir eş ya da kararsız bir ortakla yan yana gelmek istemeyecektir. Zayıflıklardan hoşlanmayan bir yapısı vardır. Tutkulu bir aşk hayatı arayan Akrep kadını, hafif ve yüzeysel ilişkilerden kolayca sıkılabilir. Duygusal hayatında son derece yoğun ve çoğu zaman ya hep ye hiç diyebilecek bir tutum içinde olabilir. Aynı zamanda cinsellik bu kadının hayatında son derece önemli bir yer tutabilir. Özellikle Venüs de Akrep burcundaysa, daha yakıcı ve huzursuz, sahip olmacı eğilimler öne çıkacaktır. Böyle birisi, ihanete uğradığını anlarsa, intikam peşinde koşacak ve affetmeme yanlısı davranacaktır.Haritasında daha fazla hava elementi olan Akrep kadınları ise duyguları ile yüzleşmekte daha şanslıdırlar ve mantığın öne çıkmasıyla birlikte, dayanıklı olma yeteneklerini iş hayatına çok daha kolayca aktarabilirler. Akrep kadının hırslı olması onu iş hayatında çok daha etkin kılabilir. Rakiplerinin zayıf yönlerini kolayca görebilen bir yeteneğe sahip olmaları sayesinde, sessiz ve derinden ilerleyeceklerdir. Maddi konularda akılcı ve tutumlu olmalarına karşın, ani harcamalar ve tutkulu zevk anlayışları yüzünden, tüm birikimlerini sonuna kadar tüketmek gibi bir eğilimleri de vardır.Beraberliklerinde Venüs ve Ay’ın bulunduğu burca da dikkat etmek gerekir. Eğer Venüs Terazi ya da Başak burcundaysa, Akrepin tutkulu ve yoğun yapısı yerine, daha akılcı ve soğukkanlı bir karakter söz konusudur. Venüs ateş elementinden Yay’daysa bu Akrep kadınları daha deneyimci ve maceraperest eğilimlere sahip olabilirler.İlişkilerde duyguların yapıcı yollara kanalize edilmesi bu kadının mutluluğu açısından büyük bir önem taşır. Akrep sabit bir burç olduğu için, gelip geçici beraberliklerden yana değildir ancak gerçek anlamda ne aradığını bulması ve ilişkilerde güven duyması oldukça zaman alacaktır. Akrep kadının daha rahat ve emin olabilmesi için kendi kendini analiz etmeyi öğrenmesi gereklidir. Yeni bir beraberlikte bunun sadece fiziksel bir çekimden mi yoksa, başka diğer nedenlerden ötürü olup olmadığını sorgulamayan Akrep kendini daha sonra beraberliklerin zincirinde ve huzursuzluk içinde bulabilir. Karşısında güçlü ve kararlı partnerler bulmak ve kimi zaman acımasızlık duygusunu da frenlemek zorundadır.Eğer Akrep kadını hayatında sadece maddi güven ya da fiziksel keyifler yolunda ilerlemeye çalışıyorsa, bu durum ilerleyen yaşlarda önemli bir mutsuzluk ve kriz kaynağı olabilir. Akreplerin hayata karşı daha derin bir anlam ile bağlanmaya büyük bir ihtiyaçları vardır.
Oğlak Erkeği’nin yaklaşımı;
Akrep erkeği duygularını çok rahat açıklayan birisi olmayabilir ancak derinliği ve ilişkilerinde tutku arayan eğilimleri ile çekici bir görünüm sergilerler. Bu erkek fazlasıyla dominant olma eğilimindedir. Maceraperest ve cinselliğe önem veren özellikleri ile beraber bakıldığında, kendisi için uygun bir partnere sahip olup olmadığı evlilik hayatında mutluluk açısından büyük önem taşıyacaktır. Eğer duygusal aşırılıkları kolayca anlayabilecek birisi değilsiniz, Akrep erkeği ile birlikte olmak sizin için son derece yorucu ve anlaşılması güç bir ilişki olacak demektir. Akrep erkeği, soğukkanlı ve son derece kontrollü gözükebilir, beraberliğin devamında da kendi fırtınalarını ve endişelerini size açmakta çok rahat olmayabilir.Gururuna fazlasıyla düşkün bu erkek, eğer ihanete uğramışsa, hiç de yumuşak başlı davranmayacak ve intikam arayacaktır. Eğer astrolojik haritasında hava elementinde eksik varsa beraberliklerinde cinsellik ve sevgi arasında daha fazla bocalayabilir ve ikisini de aynı şey olarak görmeye eğilimli olabilirler.Güçlü olmak bu erkek için son derece önemlidir. Beraberliklerde de aynı şey söz konusudur. Tartışmalarında yeteri kadar akılcı olmasa da, sizi ikna edebilecek duygusal kararlılığa sahiptir. Genellikle kendi kanunlarını uygulama arzusunda olmaları onları zor bir karakter yapabilir.Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar